Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. TikTok metin gönderileri ekliyor

TikTok metin gönderileri ekliyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Metin gönderileri görsel olarak Instagram Stories’e benzer görünür: kullanıcılar bir arka plan rengi ekleyebilir, metnin nasıl göründüğünü düzenleyebilir ve gönderiye müzik ve çıkartmalar ekleyebilir. Gönderilerin 1.000 karakter sınırı vardır (evet, öğrenmek için test ettim). Diğer kullanıcılar da videoyla etkileşime geçtiklerine benzer şekilde birleştirme, düet yapma ve yorum yapma yoluyla gönderiyle etkileşim kurabilir.

Kısa biçimli video ekleme metin özelliklerinin gelgit dalgasından şirketin sorumlu olduğunu görmek kendi başına ilginç, ancak zamanlaması kayda değer. Threads, Bluesky, Mastodon ve diğerleri gibi platformlar kendilerini Twitter’ın geçerli bir alternatifi olarak veya en azından Twitter’ı eğlenceli kılan şeye yaklaşan bir şey olarak konumlandırmaya çalışıyor. Ancak platform, özelliklerini, trafiğini ve hatta ikonik kuş logosunu giderek daha fazla kaybettiğinden, diğer uygulamaların atlayabileceği pencere açık. TikTok en azından biraz ilgileniyor gibi görünüyor.

TikTok’un kısa biçimli videodaki ana rakibi Meta, bu ayın başlarında Threads’in piyasaya sürülmesinden sonra rekor kıran bir hafta geçirdi. Ama yapışacak mı? Günlük aktif kullanıcılar zirve yaptığından beri düştü ve bir kullanıcının takip ettiği hesaplarla dolu bir yayının olmaması bazı insanları rahatsız etti (Meta bunun üzerinde çalışıldığında ısrar ediyor).

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir