Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, STK İstişare Toplantısı’nda konuştu

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, STK İstişare Toplantısı’nda konuştu

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Kredi Kart Komisyonlarında İndirim Açıklaması

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen ‘STK İstişare Toplantısı’na katıldı. Antalya Valisi Hulusi Şahin, ATSO Başkanı Ali Bahar ve STK temsilcilerinin de katıldığı toplantıda sektörel sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

Bakan Bolat, toplantıda yaptığı konuşmada, kredi ve banka kartlarının komisyon oranlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bankalar Birliği ile yapılan toplantıya değinen Bakan Bolat, bankaların isteklerini dinlediklerini ve onlara karşı bir taleplerinin olduğunu söyledi.

Bakan Bolat’ın açıklamaları şu şekilde:

“5 Ocak’ta Bankalar Birliği’yle toplantı yaptık. Onların istekleri oldu. Biz de karşı istekte bulunduk. Ve dedik ki, bu banka kartlarındaki komisyon oranlarını düşürün, akaryakıt alanındaki komisyon oranını düşürün diye. Şimdi üç kamu bankası, Ziraat Bankası Genel Müdürümüz bize bildirdi, bir karar aldılar. Banka kartındaki komisyon oranını yüzde 2,39’a düşürdüler aylık taksit olarak. Akaryakıt istasyonlarında da yüzde 2,25’e düşürdüler. Banka kartlarında, post makinelerindeki aylık ücretlendirmeyi de yüzde 50 indirim yaptılar. Hayırlı uğurlu olsun diyorum ben bu anlamda.”

Yeşil Pasaport İçin Çalışma Yapılıyor

Bakan Bolat, konuşmasında ayrıca ihracatçılar için yeşil pasaport mevzusunda bakanlıkta bir çalışma yaptıklarını ve Dışişleri Bakanlığı’na gönderdiklerini ve koordinasyon yürüttüklerini de açıkladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir