Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Başkanı, ABD askerinin Kuzey Kore’de olmasından endişe ediyor

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Başkanı, ABD askerinin Kuzey Kore’de olmasından endişe ediyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Wisconsin’den 23 yaşındaki süvari izci, yakın zamanda Seul’deki bir saldırı davasıyla bağlantılı olarak bir askeri gözaltı tesisinde hapsedilmişti. Yayınlanan haberlere göre King, bir Güney Kore polis aracına da zarar verdi.

“Disiplin suçlamalarıyla karşı karşıyaydı ve Amerika Birleşik Devletleri’ne geri uçacaktı. Ancak bunun yerine uçağa binmedi, bir tur grubuyla DMZ’ye gitti ve ardından çizgiyi geçti, ”dedi McCaul, King için.

1953’te Kore Savaşı’nda ateşkese varılmasından bu yana var olan 2,5 mil genişliğindeki DMZ, dünyanın en değişken sınır bölgelerinden biridir.

Raddatz, King durumunun Asya’nın o bölgesi açısından özellikle hassas bir zamanda meydana geldiğine dikkat çekti. Kuzey Kore Cumartesi günü seyir füzeleri fırlattı ve bir hafta içinde ikinci kez fırlattı.

Fırlatmalar, Kuzey Kore ve Çin’in saldırganlığı karşısında ABD’nin kararlılığının bir göstergesi olarak, Güney Kore’de bir Amerikan nükleer denizaltısının yanaşmasına bir yanıt olarak görüldü.

Raddatz’a konuşan McCall, “Şu anda güç göstermenin caydırıcılık için önemli olduğunu düşünüyorum” dedi. “Biliyorsunuz, sizin de belirttiğiniz gibi, kırk yıldır ilk kez bu kadar denizaltı konuşlandırıyoruz. Bence bu, şu anda saldırganlığı caydırmak için ihtiyacımız olan bir güç projeksiyonu.”

King’e gelince, McCaul refahından endişe duyduğunu söyledi.

“Ona pek iyi davranılmadığına eminim. Onun açısından ciddi bir hata olduğunu düşünüyorum ve umarım onu ​​geri alabiliriz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir