Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Tarım Kredi’den Tarım ve Hayvancılık Sektörüne Destek Kampanyası

Tarım Kredi’den Tarım ve Hayvancılık Sektörüne Destek Kampanyası

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Tarım Kredi’nin Ramazan Bayramı Kampanyasıyla Tarım ve Hayvancılık Sektörüne Destek

Tarım Kredi, Türkiye genelindeki 4 binden fazla kooperatif market satış noktasında vatandaşların kaliteli ve güvenli ürünlere uygun fiyatlarla ulaşmasını sağlamak için önemli bir adım atıyor.

Ürün Fiyatlarına Zam Yapılmayacak

5 Mart-14 Nisan tarihleri arasında kooperatif market satış noktalarındaki **tüm ürünlerde fiyatlara zam uygulanmayacak**. Bu sayede ülke tarımına ve enflasyonla mücadele sürecine katkı sağlanacak.

Motorin, Zirai İlaç ve Tohumda Özel Koşullar

Tarım Kredi’nin 2 bine yakın kooperatifinde, **kampanya süresince vade farkı uygulanmadan hasat sonu (31 Ağustos) vadeli satış yapılacak**. Ayrıca, **karma hayvan yemlerinde ton başına yüzde 5’e varan indirim yapılacak** ve bu indirim sonrasında oluşacak fiyatlar kampanya dönemi boyunca sabitlenecek.

Üreticilere Destek

Kimyevi gübrelerde de **ton başına yüzde 5’e varan indirim yapılacak** ve bu indirim sonrasında fiyatlara kampanya süresince herhangi bir zam uygulanmayacak. **Üreticilere vade farkı uygulanmadan 4 ay vadeli yem satışları** yapılacak.

Tarım Kredi, kampanya süresince piyasada daha düşük fiyat oluşması halinde fiyatları çiftçilerin lehine olacak şekilde tekrar düşürecek. Bu adımlarla Tarım Kredi, tarım ve hayvancılık sektörüne önemli bir destek sağlayacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir