Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Polis, U-Haul sürücüsünün Beyaz Saray yakınlarında kaza yaptığı için tutuklandığını söyledi; Olay yerinde Nazi bayrağı bulundu

Polis, U-Haul sürücüsünün Beyaz Saray yakınlarında kaza yaptığı için tutuklandığını söyledi; Olay yerinde Nazi bayrağı bulundu

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Bir Gizli Servis ajanının beyanına göre Kandula, Gizli Servis ajanlarına amacının “Beyaz Saray’a girmek, iktidarı ele geçirmek ve ulusun başına geçmek” olduğunu söyledi. Yeminli beyanda bunu yapmak için, “Yapmam gereken buysa Başkan’ı öldürmeye hazır olduğunu” ve “yoluma çıkacak herkesi inciteceğini” ekledi.

Saldırıyı altı ay boyunca planladığını, kendisini sorgulayan ajanlara anlattı ve St. Louis’den tek yön bilet aldıktan sonra Pazartesi akşamı saat 20.00 civarında Washington’a geldiğini söyledi. Gizli Servis, Kandula’nın silahsız olduğunu ve U-Haul’da hiçbir patlayıcı veya silah bulunmadığını söyledi.

CNN üyesi WUSA’nın videosu, bir Park Polisi memurunun U-Haul kamyonunun envanterini çıkardığını ve bir Nazi bayrağı da dahil olmak üzere çeşitli kanıtları topladığını gösteriyor.

Kandula, suçlama belgelerine göre kamyona çarptıktan sonra ilk olarak bayrağı bir sırt çantasından çıkardı. Ajanlara, Nazilerin “otoriter doğalarına” atıfta bulunarak “harika bir geçmişe sahip oldukları” için bayrağı yanında getirdiğini söyledi.

Yaralanma olmadı.

DC’deki ABD Başsavcılığına göre Kandula’nın Çarşamba günü ABD Bölge Mahkemesi’ne çıkması bekleniyor

Kelly Garrity bu rapora katkıda bulunmuştur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir