Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. OMB direktörü Shalanda Young, ABD’nin kredi notunun düşürülmesi tehdidi hakkında konuşuyor

OMB direktörü Shalanda Young, ABD’nin kredi notunun düşürülmesi tehdidi hakkında konuşuyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Young, komisyonculuğa yardım ettiği borç anlaşması hakkında “Sonunda oraya vardığımıza sevindim,” dedi. “Ama biz bu küstahlığa karşı uyardık. Ülke için kötü. Küresel ekonomi için kötü.”

Tasarı üzerindeki müzakereler çekişmeli geçti ve Başkan Joe Biden’ın Meclis Başkanı Kevin McCarthy ile vardığı anlaşma, hem aşırı sağdaki hem de aşırı soldakiler buna karşı çıkacak şekilde partilerindeki üyeleri böldü. Biden yasayı Meclis Çarşamba günü onayladıktan ve Senato Perşembe günü onayladıktan sonra Cumartesi günü imzaladı.

Kabul edildiğinden bu yana, Kongre üyeleri, tasarının en çok hangi partiye fayda sağladığı konusunda fikir ayrılığına düştüler ve her iki taraftaki üyeler, tavanı yükseltmek için aylarca süren mücadelede zafer iddiasında bulundular.

Ancak Young, amacın “kim kazanabilir” değil, varsayılandan kaçınmak olduğunu söyledi.

Young, Beyaz Saray’ın “Cumhuriyet yasa tasarısında gördüğünüze yakın bir şey olmadığından emin olmak” istediğini ve bu çabada başarılı olduklarını söyledi. Ancak nihai sonuç, Demokratlar veya Cumhuriyetçiler için bir zafer değil, “birlikte görmeyi bekleyeceğiniz makul bir iki partiler üstü anlaşma” oldu. [a] Bölünmüş hükümet.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir