Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Musk, Twitter’ın kuş logosunu kaldıracağını söylüyor – POLITICO

Musk, Twitter’ın kuş logosunu kaldıracağını söylüyor – POLITICO

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Sahibi Elon Musk’a inanılacaksa, Twitter yeniden markalaşmaya hazırlanıyor.

Musk, Pazar günü erken saatlerde bir tweet’te “Ve yakında Twitter markasına ve yavaş yavaş tüm kuşlara veda edeceğiz” diye yazdı.

Değişiklik Pazartesi kadar erken gelebilir. Takip eden bir tweet’te Musk, “Bu gece yeterince iyi bir X logosu yayınlanırsa, [it] git yarın dünya çapında yaşa.”

Bir Reuters haberine göre Musk, Twitter Spaces sesli sohbetinde “Uzun zaman önce yapılmalıydı” dedi.

X, muhtemelen Twitter’ın işletme adı X Corp’a atıfta bulunur. Musk ayrıca titreyen bir X tweet’i yayınladı.

Marka değişikliği, Musk’ın şirketi Ekim 2022’de 44 milyar dolara satın almasından bu yana Twitter’da yaptığı son değişiklik. Görevi devraldığından beri Musk, Twitter’ın işleyişinde büyük değişiklikler yaptı ve şirket personelinin büyük bir bölümünü işten çıkardı.

Temmuz ayı başlarında Musk, Twitter kullanıcılarının bir günde görüntüleyebileceği tweet sayısına daha katı sınırlamalar getirdi. Yeni kısıtlamalar kapsamında, doğrulanmış hesaplar günde 6.000 gönderi, doğrulanmamış hesaplar günde 600 gönderi ve doğrulanmamış yeni hesaplar günde 300 gönderi okumakla sınırlandırılmıştır.

Yeni bir Twitter CEO’su olan Linda Yaccarino, geçen ay görevi Musk’tan devraldı. Randevusu üzerine Musk, Yaccarino’nun “öncelikle ticari operasyonlara odaklanacağını” ve “ürün tasarımı ve teknolojisine” odaklanmaya devam edeceğini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir