Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Lohusa Setlerini Beraber İnceleyelim

Lohusa Setlerini Beraber İnceleyelim

admin admin - - 6 dk okuma süresi
0

 

Lohusa setleri günümüzde birçok anne adayını yakından ilgilendiriyor. Hazırlık yapmaya başladığınızda bu setleri mutlaka temin etmeniz gerekecektir. Hamileliğin 8. haftasından itibaren lohusalık sepetini hazırlayın. Lohusa set ürünleri  anne ve bebeklerin ihtiyaçlarını karşıladığı gibi şık görünmesi için farklı sepet modellerinde de kullanılmaktadır.

Doğum sepetini hazırlarken bebeğin cinsiyetine göre rengi seçin. Elbette unisex renkler kullanılabilir ama önemli olan tasarımın hem güzel hem de kullanışlı olmasıdır. Doğum yaptıktan sonra hediyelik eşya temin etmek istiyorsanız kullanacağınız malzemelerin de saklama ve dekorasyona uygun olması gerekmektedir. Örneğin hasır sepetler ve tül ile süslemek onu ideal bir parça haline getirecektir.

Kız bebek bekliyorsanız, pembe tül, erkek bebek bekliyorsanız doğum sepetini mavi tonlu tül ile süslemek çok bilinen ve yaygın olarak kullanılan bir tercihtir. 3 parçalı  pijama takımı, son zamanlarda insanlar tarafından tercih ediliyor, hastanede ve gelecekte daha rahat çalışmanıza yardımcı olacak.

Lohusa Döneminde Nasıl Giyinilmelidir?

Annenin kendini güvende hissetmesini sağlamak için annenin doğumdan sonraki fiziksel ve zihinsel değişiklikleri dikkatle ele alınmalıdır. Emzirme döneminde anneler önce yiyecek eklemek ve bol su içmek için süt vermelidir. Doğumdan sonraki ilk iki ayda emzirme özelliği olan doğum sonrası pijamalara öncelik verilmelidir.

Bu sayede  daha kolay hareket edebilecek ve sağım daha kolay olacaktır. Doğumdan sonra değiştirilen çeşitli  pijamaları da sağlık ve rahatlık getirebilir. Ekonomik ve organik ürün kumaşlardan yapılan hamile pijama veya pijama takım modelleri büyük beden pamuklu iç çamaşırı ile kullanılmalıdır. Bu şekilde kullanılırsa bebekler ve anneler için daha uygun kullanım tercihleri sağlayacaktır.

Doğum sonrası pijamalar annenin rahatını sağlamak için havalandırılmalıdır. Mevsim geçişi veya doğum döneminde satın alınan pijama ve pijamalarda kışın yünlü ürünler, ilkbahar ve yaz aylarında pamuklu ürünler kullanılmalıdır.

Doğumdan sonraki ilk birkaç ay bebeğinize gündüz ve gece bakacağınız için modern, rahat, giymesi kolay ve emziren gecelik pijama takımı modelini seçmenizde fayda var. Annenin vücudu lohusalık döneminde bebek gibi hassaslaştığı için pijama ve pijama tipi kaşıntı, karıncalanma ve yapışmayacak ürünlerden seçilmelidir.

Lohusa Pijaması Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Beslenme gibi önemli konuların yanı sıra fiziksel rahatlık gibi detaylara da dikkat etmelisiniz. Bu dönemde fiziksel rahatlığı yakından ilgilendiren konulardan biri de pijama seçimidir. Hamile pijamaları belirli dönemler için çözümlerden biridir. Bunlar genellikle bel bölgesinin ayarlanmasına izin veren tasarımlara sahiptir.

Elbette en önemli önceliklerden biri rahatlıktır. Doğum sonrası ayrıca fiziksel rahatlığı, fiziksel sağlığı ve zihinsel durumu da etkiler. Kaşıntı, sıkışma, karıncalanma gibi sorunlara neden olan giyim ürünleri kaygıya neden olabilir. Unutmayın ki küçük problemler bile büyük rahatsızlığa neden olabilir, bu da bu depresyon döneminde annenin günlük hayatını olumsuz etkileyebilir.

Hamilelikte kilo alımı ve sütün neden olduğu göğüs şişmesi nedeniyle, genellikle giydiklerinizden daha büyük pijamaları tercih etmelisiniz. Fazla kilo almasanız bile rahat hareket edebilmeniz için kendinizden bir beden büyük model seçmenizde fayda var. Lohusalık döneminde seçeceğiniz pijamalar vücudunuzu ideal bir sıcaklıkta tutmaya yardımcı olacaktır. Şu anda nefes alabilen kumaş değerlendirilebilir. Tesettürlü lohusa set denildiğinde akla ilk gelen pamuklu kumaşlar hava transferine izin vererek aşırı terlemeye neden olmaz. Bunlar hem kış hem de yaz için kullanışlıdır.

 Lohusa Aksesuarları Nasıl Olmalıdır?

Lohusa terlik taç setleri  doğum yapmaya hazırlanan annenin ihtiyaçlarını içeren sepette yer almaktadır. Doğum sonrası pijamalar, lohusalık önlükleri, lohusalık önlükleri, doğum kronları, bebek giysileri vb şeklinde sıralayabiliriz. Daha önce de belirtildiği gibi, önümüzdeki doğum günü stres ve paniğe bağlı sorunları önlemek için doğumdan en az 3 ay önce bir lohusalık sepeti veya doğum çantası hazırlamak en iyisidir. Hastanede yatarken doğum yapmak zordur. Hamilelik sorunları, doğum sancıları ve doğum sonrası bazı sorunlar her kadın için kaçınılmazdır.

Kendinize ortopedik, pamuklu, rahat bir terlik satın alabilir, yapabiliyorsanız gelinin çiçeklerinin üzerine çiçekleri koymak için silikon tabancayı kullanabilirsiniz. Terliklerin rengi konusunda herhangi bir kısıtlama yoktur. İsterseniz beyaz, mavi veya pembe kullanabilirsiniz; gül seviyorsanız suni güllerle terlik süsleyebilirsiniz.

Boş görünmelerini sağlamak için incileri veya beyaz boncukları ortasına yapıştırabilirsiniz. Gül rengi, pembe beyaz veya pembe mavinin rengini seçebilirsiniz. Ayrıca gül altını dantel ile süsleyebilirsiniz. Aynı şekilde terliğin yapıldığı malzemelerle takım oluşturmak için lohusa tacını da süsleyebilirsiniz.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir