Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. TikTok İlişki Koçu İlişki Uyarıları

TikTok İlişki Koçu İlişki Uyarıları

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 3 dk okuma süresi
0

Partnerinizin Sizi Kullandığını Gösterebilecek 10 İşaret

Bir ilişki koçu, TikTok üzerinde paylaştığı içerikte partnerinizin sizi kullandığını gösterebilecek ve gözden kaçırdığınız 10 işareti ortaya çıkardı. Bu işaretler genellikle bir kişinin duygusal manipülasyonlarla ilişkiye bağlı hissetmesini sağlamak için kullandığı taktiklerden oluşur. İşte partnerinizin sizi kullanabileceğini gösteren işaretler:

1. Gerçek olamayacak kadar iyi hissettiriyor

Bir kişi, ilişkinin başlarında aşırı sevgi, ilgi ve iltifatlarla sizi değerli hissettirebilir. Ancak bu, partnerinizin zayıf yönlerinizden faydalandığının bir işareti olabilir.

2. İlişki çok hızlı ilerliyor

Eğer ilişkiniz çok hızlı ilerliyorsa ve birbirinize aşırı romantik lakaplar vermeye başladıysanız, bu tehlike işaretleri olabilir. İlişki uzmanları, bu tür durumların normal olmadığını vurguluyor.

3. İçinizdeki “kurtarıcı”yı harekete geçirecek

Partneriniz, sizi kurtarıcı gibi hissettirmek için duygusal açıdan manipülasyonlar yapabilir. Ancak uzmanlar, bu tür davranışların değersizleşme aşamasının bir işareti olabileceğini belirtiyor.

4. Çok kişisel detayları gereğinden fazla paylaşacak

Eğer partneriniz, gereğinden fazla kişisel detayı paylaşmaya başlarsa ve travmalarınızı kullanarak duygusal manipülasyon yapmaya çalışıyorsa, bu da bir uyarı işareti olabilir.

5. Sürekli olarak iltifat ediliyor ve onaylanıyorsunuz

Partneriniz sürekli olarak sizi iltifatlarla ve onaylamalarla besliyorsa, bu durum bir bağımlılık yaratabilir ve uzun vadede sizi değersizleştirebilir.

6. Gerçekçi olmayan iletişim ve dikkat talepleri

Partneriniz, gerçekçi olmayan iletişim ve dikkat talepleriyle sizi manipüle etmeye çalışabilir. Bu tür davranışlar, normal rutininizi ve sosyal ilişkilerinizi olumsuz etkileyebilir.

7. Sevgi ve samimiyet

Partneriniz, size sürekli sevgi ve samimiyet göstererek duygusal olarak bağ kurmaya çalışabilir. Ancak uzmanlar, bu tür davranışların arkasında güvensizliklerin yattığını belirtiyor.

8. Sizi jestlere boğacak

Partneriniz, size büyük jestlerde bulunarak sizi manipüle etmeye çalışabilir. Bu tür davranışlar, sizi bağımlı hale getirerek kontrol altına almaya yöneliktir.

9. Sizi ailesine dahil edecek

Eğer partneriniz sizi çok çabuk ailesiyle tanıştırıp sizden ayrılmayı zorlaştırmaya çalışıyorsa, bu da bir uyarı işareti olabilir.

10. Bağlılık çok hızlı bir şekilde gelişecek

Partneriniz, ilişkiye çok hızlı bir şekilde bağlılık bekliyorsa ve sizi çok kısa sürede hayatının merkezine koymaya çalışıyorsa, dikkatli olmanızda fayda var. Bu tür hızlı bağlılıklar genellikle manipülasyonun bir parçası olabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir