Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kılıçdaroğlu Kobani Davası Kararı Hakkında Paylaşım Yaptı

Kılıçdaroğlu Kobani Davası Kararı Hakkında Paylaşım Yaptı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 1 dk okuma süresi
0

Kılıçdaroğlu’ndan Kobani Davası Kararlarına İlişkin Sosyal Medya Paylaşımı

CHP’nin 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski HDP eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın da yargılandığı 108 sanıklı Kobani davasında çıkan kararlar hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Kılıçdaroğlu, “LAFI EĞİP BÜKMEDEN SÖYLEMEK İSTERİM Kİ…” diyerek başladığı mesajında, samimiyet ve cesaret gerektiğini vurguladı.

Kılıçdaroğlu’nun Açıklamaları

Kılıçdaroğlu, Kobane davalarının sonuçlanmasının ardından çıkan hukuksuz kararlara karşı durduğunu belirtti. Ayrıca, “Diktatör” diyebilen bir siyasi lider görmediğini ifade ederek, hukuksuz karara karşı çıkmaktan çekinenleri eleştirdi. Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş’ı yalnız bırakmayacağını ve mücadele edeceğini vurguladı.

Siyasi Tutukluların Ödediği Bedel

Kılıçdaroğlu, siyasi tutukluların ödediği bedelin dokunulmazlıkların kaldırılması değil, baskıcı hükümete karşı durmaları olduğunu belirtti. Ayrıca, partililere samimi ve vatansever bir anlayışla siyaset yapmaları çağrısında bulundu. Kılıçdaroğlu, Demirtaş ve Atalay’ı desteklediğini ve haklarını savunmaktan vazgeçmeyeceğini ifade etti.

Demirtaş ve Atalay bizimdir, timsah göz yaşlarıyla arka kapı pazarlıkçıları Erdoğan’ın olsun.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir