Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Küçük mavi kuş kaybolurken Twitter artık X oldu

Küçük mavi kuş kaybolurken Twitter artık X oldu

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Sitenin eski kuş logosu artık resmi bir yeni X logosuyla değiştirildiği için Twitter X’e dönüşüyor. Dönüştürülen sosyal medya sitesinin sahibi Elon Musk, Pazar sabahı erken saatlerde “ve yakında twitter markasına ve yavaş yavaş tüm kuşlara veda edeceğiz” diyen bir dizi tweet ile değişimin sinyalini vermeye başladı.

Şimdi X, web sürümündeki Twitter logosunu değiştirerek, Musk’ın Kasım ayında Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldıktan kısa bir süre sonra ilk başta tasavvur ettiği “her şey uygulamasında” bir değişikliğe işaret ediyor. Uygulamalar güncellendikten sonra, X logosunun muhtemelen uygulamaların mobil sürümlerindeki kuş logosunun yerini alacağı tahmin ediliyor. Yine de, Twitter’a yapılan atıflar ana web oturum açma isteminde kalmaya devam ediyor.

Twitter’ın web versiyonunda yeni X logosu.
Jon Porter / The Verge tarafından ekran görüntüsü

Twitter çalışanlarının, Musk’tan gelen son e-posta olacağını belirten bir açıklamayla kapanan bir e-posta ile değişiklikten haberdar edildiği bildirildi. twitter.com ihtisas. Tweetfest sırasında Musk ayrıca tweet attı “bu gece yeterince iyi bir tane yayınlanırsa, yarın dünya çapında yayına başlayacağız” ve daha sonra bir tweet’i sabitledi Sawyer Merritt adlı bir twitter kullanıcısı tarafından oluşturulan bir GIF içeren.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir