Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Kirby, Avrupa görevine çağrılabilecek yedek birliklerin ‘idari’ işlevlere hizmet edeceğini söylüyor

Kirby, Avrupa görevine çağrılabilecek yedek birliklerin ‘idari’ işlevlere hizmet edeceğini söylüyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Kirby’den gelen açıklama, Perşembe günü Cumhuriyetçilerin yürütme emrine karşı sövüp saymasının ardından kaygıyı bastırma girişimi olabilir.

You are. mike lee (R-Utah) Perşembe günü bir tweet’te, Biden’ın emriyle “tartışmalı bir şekilde ABD’yi savaş hattına kadar yürüttüğünü ve önce Rusya’yı vurmaya cüret ettiğini” söyledi.

Senatör, “HİÇBİR ŞEKİLDE ABD askerleri ve kadınları Ukrayna’da savaşmak üzere gönderilmemeli” dedi. Ted Cruz (R-Texas) Cuma sabahı eklendi. Aslında, Avrupa’ya konuşlandırılsalar bile hiçbir yedek birlik Ukrayna’ya gönderilmeyecekti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ülkeyi ele geçirmeye çalışmasının ardından ABD, Polonya’daki 10.000 kişilik yeni rotasyonlar da dahil olmak üzere, Avrupa’daki varlığını yaklaşık 20.000 asker artırdı ve toplamda 100.000’den fazla askere ulaştı.

Müşterek Kurmay operasyonlar başkanı Korgeneral Douglas Sims Perşembe günü gazetecilere verdiği demeçte, “Bu, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı yasadışı ve sebepsiz savaşının ardından NATO’nun doğu kanadının savunmasına olan sarsılmaz desteği ve taahhüdü yeniden teyit ediyor.” .

Biden, yürütme kararnamesinde, ABD’nin Rusya’nın askeri saldırganlığına karşı Ukrayna’yı destekleme ve 2014’te Rusya’nın Kırım Yarımadası’nı Ukrayna’dan ilhak etmesiyle başlayan NATO savunmasını güçlendirme çabası olan Atlantic Resolve Operasyonuna atıfta bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir