Borsakredi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Gündem
 4. »
 5. İzmir İmplant Tedavisi

İzmir İmplant Tedavisi

admin admin - - 4 dk okuma süresi
0

 

İzmir implant uygulaması diş köklerine metal implant vidası takılarak doğal dişe benzer suni dişler takma işlemidir. Doğal diş köklerinin eksik olması durumunda implant tedavisi uygulanır. Nasıl yapılacağı ve hangi yöntemlerin kullanılacağına karar verilirken çene kemiği ve yapısı göz önünde bulundurulur.

Titanyumun çene kemiği ile kaynaşması sayesinde kemik hasarına neden olmayan implant;

 • En az 1 veya daha fazla dişin eksik olması,
 • Büyümesini tamamlamamış olan çene kemiği olması,
 • İmplantın sabitlenebilmesi için kemiklerin yeterli olması veya kemik grefti yapılabilmesi,
 • Sağlıklı ağız dokusuna sahip olunması,
 • Kemik iyileşmesi konusunda olumsuz etki yaratacak herhangi bir sağlık sorununa sahip olmamak,
 • Kişinin takma diş takmak istememesi,
 • Konuşmanın geliştirilmek istenmesi gibi durumlarda uygulanan bir tedavidir.

Diş İmplant Çeşitleri

Cadde Dental tarafından yapılacak olan implant tedavisinin farklı çeşitleri vardır. Çene kemiğinin yeterince kalın olmaması veya çok yumuşak olması nedeniyle diş implantı öncesinde kemik greftine ihtiyaç duyulabilir. İmplant fiyatları İzmir için bakıldıktan sonra çene kemiğini yeniden inşa edebilmek amacıyla kemik greft materyalleri kullanılır. Gerçek kemik yerine geçen materyaller gibi sentetik bir kemik grefti nakledilebilir. Bu kemik, diş implant tedavisini destekleyecek kadar büyümelidir. Bunun için birkaç ay beklendikten sonra diş implantının takılması için dişeti açılarak kemik ortaya çıkarılır ve buradan bir kesi açılır. Metal direğin konulacağı kemiğe delikler açılarak kemiğin derinliklerine implantasyon işlemi yapılır.

Yapay Kesik Diş Yerleştirilmesi

İmplantasyon uygulandıktan sonra yapılan diş eksik kalır ve bu da ağızda bir boşluk yaratır. Bu görünümü yok edebilmek için de geçici implant protezler kullanılabilir.  Metal implant direğinin çene kemiğine yerleştirilmesi sonrasında çene kemiği, diş implantının yüzeyine doğru büyür.

Yapay kesik dişin yerleştirilebilmesi için cerrahi operasyon gerekir. Lokal anestezi altında yapılan bu işlemde diş implantının meydana çıkması için dişeti tekrar açılır ve diş implantına yapay kesik diş yani abutment bağlanır. Daha sonra doku, abutmentin etrafında kapatılarak işlem tamamlanır. Yapay kesik dişin dişeti çizgisini geçmesi durumunda ağız açıldığında görülebilir.

Diş İmplantı Sonrası

Diş implantı sonrasında diş etinin ve yüzün şişmesi, ciltte ve dişetinde morarma, implant uygulanan bölgede ağrı oluşması ve ufak kanamalar görülmesi normaldir. Ağrı kesiciler ve antibiyotikler kullanılarak ağrı ve enfeksiyonun önüne geçilir. Operasyon sonrasında cerrahi işlem gören bölgenin zarar görmemesi için yumuşak besinler tüketilmelidir.

Yirmilik Dişlerin Çekilmesi

20’lik diş çekimi fiyatları ödenerek, yirmilik dişler çekilebilir. Son çıkan bu dişler, damakta yer olmaması durumunda ağız içerisinde sıkışıklık yaratır ve bazen iltihaba sebep olabilir.

Yumuşak dokuya baskı uygulayan ve çıkamayan yirmilik dişlerin çekilmesi ağız sağlığı bakımından önemlidir. Çekilemediği durumlarda cerrahi operasyon ile gömülü olan yirmilik diş parçalar şeklinde alınır. Cadde Dental tarafından diş tedavileri uygulanabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir