Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Hidrolik Direksiyon Kutusu Arıza Tespiti

Hidrolik Direksiyon Kutusu Arıza Tespiti

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Hidrolik direksiyon arıza tespiti için direksiyon tamir takımı kullanılır. Bu tamir takım da direksiyon kutusunu daha rahat söküp arıza tespit etmeye katkıda bulunur. Hidrolik direksiyon kutusu tamiri ise şu tespitlerden anlaşılabilir. Direksiyon simidinin sert bir hale gelme durumundan, direksiyon simidi sağa sola çevirirken takılma durumu, direksiyon döndüğü yerde kalıp toplanmıyorsa ve direksiyonun sadece bir tarafa doğru hareketinde sertlik oluşuyorsa arıza var demektir.

Direksiyon kutusu tamiri için direksiyonda meydana gelen arıza sorunları yetkili firma sayesinde yapılan testler sonucunda ve tecrübeli ekipmanlar tarafından anlaşılır. Direksiyon kutusu içinde bulunan dişlilerin görevini yapmaması veya dış etkilerden dolayı oksitlenmeye bağlı olarak dişli arızaları direksiyonun çalışmasını kısıtlı hale getiren önemli durumlardır. Böyle bir durumda Çözüm Direksiyon sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Hidrolik Direksiyon Kutusu Tamiri Nasıl Yapılır?

Ankara direksiyon kutusu tamiri sayesinde direksiyonun daha iyi ve verimli bir halde çalışmasını sağlayan yöntemler uygulanır. Direksiyon kutusunda eğer ki kırılma ya da darbe gibi durumlara bağlı olası hasarlar var ise bu durumda direksiyon kutusunun tamamen değişmesi gerekir.

Pek çok marka bu durumu garanti kapsamı içerisinde değerlendirip aracınız için ücretsiz bir şekilde parça desteği sunar. Fakat aracınızdaki direksiyon kutusu arızası kutu içerisinde bulunan dişlilerin hasar görmesi ve oksitlenmesinden kaynaklı oluyor ise bu yerler yenileri ile değiştirilip firma sayesinde ortadan kaldırılabilir. Bu gibi durumlarda Çözüm Direksiyon sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir