Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul Bağcılar’da 12 Yaşındaki Çocuğa İstismar Davası

İstanbul Bağcılar’da 12 Yaşındaki Çocuğa İstismar Davası

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Çocuğun Kaybolması

İstanbul Bağcılar’da, 12 yaşındaki bir çocuğun okul çıkışında eve dönmemesi üzerine polis ekipleri harekete geçti. Yapılan çalışmalarda, çocuğun en son Metin Şenay’ın aracına bindiği tespit edildi.

Olayın Gelişimi

Çocuk, Metin Şenay’ın iş yerinde baygın halde bulundu. Şenay, tutuklanırken, 4 çocuğa yönelik istismarda bulunduğu ortaya çıktı.

Duruşma ve Gelişmeler

Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanık Metin Şenay, Diyarbakır’daki cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Mağdur çocukların aileleri ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatları da duruşmada hazır bulundu.

Avukatlar ve izleyiciler salona alınmazken, duruşmayı takip etmek isteyen izleyiciler karara tepki gösterdi. Duruşmada, mağdur çocukların ifadelerinin alındığı öğrenildi, bir mağdurun annesi sinir krizi geçirdi.

Mahkeme heyeti, sanık Metin Şenay’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 4 Haziran’a erteledi. Savcı ise Metin Şenay’ın cezalandırılmasını talep etti.

İddianame ve Cezalar

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Metin Şenay hakkında ‘Cebir tehdit ve hile kullanarak çocuğu cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma’, ‘nitelikli cinsel istismar’ ve ‘müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak’ suçlarından toplam 128 yıl 9 aydan, 331 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edilmişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir