Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Greta Thunberg, İsveç’teki iklim protestosu sırasında polise itaatsizlik ettiği için para cezasına çarptırıldı – POLITICO

Greta Thunberg, İsveç’teki iklim protestosu sırasında polise itaatsizlik ettiği için para cezasına çarptırıldı – POLITICO

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Greta Thunberg, İsveç’in Malmö kentindeki bir iklim protestosu sırasında polise itaatsizlik etmekten suçlu bulundu ve 200 Euro’nun biraz üzerinde para cezası ödemeye mahkum edildi.

İsveçli haber kaynaklarının bildirdiğine göre, Thunberg Pazartesi sabahı Malmö Bölge Mahkemesi’ne çıkarıldı ve kanun yaptırımlarına itaatsizlik suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Suçlama, Thunberg ve bir düzine diğer protestocunun İsveç şehrinde bir gösteri düzenleyerek petrol limanına giden yolu kapattığı 19 Haziran’a dayanıyor.

Polisin protestoculara hareket etmelerini emrettiği ve Thunberg de dahil olmak üzere reddedenleri gözaltına aldığı bildirildi.

İsveçli yayın kuruluşu Dagens Nyheter’in haberine göre, duruşmada Thunberg polisin emrine uymayı reddettiğini ancak suç işlemediğini kabul etti.

Mahkemeye “Acil bir durumda olduğumuzu düşünüyorum” dedi. “Yaşamı, sağlığı ve mülkiyeti tehdit eden bir iklim krizi var.”

İsveç haber kaynaklarının bildirdiğine göre Thunberg, Suç Mağdurları Fonu’na 1.000 kron – 86 Euro – ödemeye ek olarak, 30 gün boyunca günde 50 İsveç kronu – 4,33 Euro – toplam 129,90 Euro para cezasına çarptırıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir