Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman Kahta’da Deprem Konutlarının Teslimini Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman Kahta’da Deprem Konutlarının Teslimini Yaptı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Kararlılıkla Çalışmalarımızı Sürdürüyoruz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Kahta’da depremzedelere yönelik yaptığı konuşmada, Kahta’daki vatandaşların depremin yıkıcı etkisine maruz kaldığını vurguladı. Erdoğan, ağır kış şartlarına rağmen ilk günden itibaren depremzedelere ulaşmak için seferber olduklarını belirtti. Resmi kurumlar, belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerin bir araya gelerek acil ihtiyaçları karşılamaya çalıştığını söyledi.

Deprem Konutlarının Teslimi Başladı

Erdoğan, Kahta’da gerçekleştirilen kura ve anahtar teslim töreninde, depremin birinci yıl dönümünde tamamlanan afet konutlarının teslimatını başlattığını duyurdu. Kahta’da merkezde 535 ve kırsalda 165 olmak üzere toplam 700 deprem konutunun hak sahiplerine teslim edildiğini açıkladı.

Deprem Bölgesinin Önceliği

Erdoğan, başka gündemlerin ve hesapların peşinde koşanlara rağmen, deprem bölgesinin kendileri için en öncelikli konu olduğunu vurguladı. Depremzedelerin güvenli, huzurlu ve dayanıklı yuvalara kavuşması için çalışacaklarını belirtti. Deprem turistleri olarak nitelendirilen kişilere atıfta bulunarak, basit ve küçük hesaplarla siyaset yapmadıklarını söyledi.

İcraata Yoğunlaşacakları Süre

Erdoğan, 14-28 Mayıs tarihleri arasındaki seçimlerin başarıyla tamamlandığını ve önümüzdeki 31 Mart mahalli idareler seçimlerine odaklanacaklarını belirtti. Bu seçimleri de başarıyla geçtikten sonra 4 yıldan daha uzun bir süre boyunca sadece icraata yoğunlaşacaklarını ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir