Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Christie, DeSantis’in Florida’daki eğitim tartışmasından yalnızca kendisinin sorumlu olduğunu söyledi

Christie, DeSantis’in Florida’daki eğitim tartışmasından yalnızca kendisinin sorumlu olduğunu söyledi

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

2022 tarihli “Uyanmayı Durdurun Yasası”nı ve eyalet okullarında müfredat değişikliklerine yol açan diğer politikaları savunan DeSantis, geçen hafta CNN’den gelen bir soruya yanıt olarak tepkiyi ele aldı ve “Bunu ben yapmadım. Ben buna karışmadım. … Muhtemelen, sonunda bir demirci olarak, bilirsiniz, hayatın ilerleyen dönemlerinde bir şeyler yapmaya başlayan bazı insanları göstereceklerini düşünüyorum.

Pazar günü CBS’den Margaret Brennan’a konuşan Christie, “‘Ben yapmadım’ ve ‘Buna karışmadım’ liderliğin sözleri değil” dedi.

Christie ayrıca partisini, dikkati enflasyon ve okullarda düşen test puanları gibi konulara odaklamak yerine “okullardaki mikro yönetim müfredatı” gibi “daha küçük konulara” odaklandığı için eleştirdi.

“Eğer bu, Vali DeSantis için bu kadar büyük bir sorunsa, bunu yapması için dört yılı vardı. Buna ancak başkanlığa aday olmaya karar verdiğinde ve Donald Trump’ın sağına geçmeye karar verdiğinde odaklanmaya başladı,” dedi Christie. “Bence insanlar bunu politik olarak manipülatif olarak görüyor.”

Eski New Jersey valisi, eski Başkan Donald Trump’ı yarış dışı bırakmaya odaklanan bir kampanya yürütüyor. Ancak yine de Florida valisinin geçen hafta CNN’de verdiği bir röportajda FBI ve Adalet Bakanlığı hakkında yaptığı yorumları seslendirerek DeSantis’e karşı yumruklara yer açtı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir