Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Cherelle Parker, Philadelphia belediye başkanlığı için Demokratik ön seçimi kazandı

Cherelle Parker, Philadelphia belediye başkanlığı için Demokratik ön seçimi kazandı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Parker, süresi sınırlı olan Demokrat Jim Kenney’in yerini almak için yarışan beş önde gelen Demokrat adayın olduğu kalabalık bir alandan çıktı. Ringe şapka atmak için koltuklarından istifa eden diğer eski belediye meclisi üyelerini dövdü; bir eyalet temsilcisi; eski bir şehir kontrolörü ve siyasi bir yabancı iş adamı.

Philadelphia yarışı, ülkenin en büyük şehirlerinden bazılarının sakinlerinin, suç, yoksulluk ve eşitsizlikle ilgili endişeleri artıran pandemiden nasıl çıkmayı umduklarının en son barometresi olarak hizmet ediyor. Sonuçlar bazen ülkenin diğer bölgelerinde çalkantılı oldu ve Şubat ayında görevdeki Chicago belediye başkanının yenilgisine ve geçen yıl San Francisco bölge savcısının görevden alınmasına yol açtı.

Parker, toplum destekli polislik yapmak üzere yüzlerce polisi daha sokağa çıkararak “şehrimizi saran kanunsuzluk hissine son verme” taahhüdünde bulundu. Parker, memurların “haklı nedenleri ve makul şüpheleri” olduğunda birini durdurmak da dahil olmak üzere her türlü yasal aracı kullanmaları için baskı yaptı.

Meclisteki Philadelphia delegasyonu üyelerinden ve Kongre üyelerinden destek aldı. Ayrıca işçi sendikaları ve şehirdeki birkaç mahalle tarafından da destekleniyordu ve Kenney oy pusulasını ona verdiğini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir