Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Denetimleri Aralıksız Sürdürüyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Denetimleri Aralıksız Sürdürüyor

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Bakan Özhaseki: “Kurallar Belli, Asla Müsamaha Göstermiyoruz”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, yapı işleri alanında denetimlerin devam ettiğini yazılı bir açıklama ile duyurdu. Özhaseki, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapı denetim firmaları, şantiyeler ve laboratuvarlar üzerindeki denetimlerin aralıksız sürdürüldüğünü belirtti.

Titizlikle Yürütülen Denetimler

Bakan Özhaseki, bugüne kadar 2 bin 543 yapı denetim firması ve şantiyeyi 154 bin 682 kez denetlediklerini, ayrıca 485 laboratuvarı da 2 bin 379 kez denetlediklerini ifade etti. Özhaseki, yapı denetim mevzuatının dışına çıkılmasına kesinlikle müsaade etmediklerini vurgulayarak, eksiklik veya kusur tespit edildiğinde gerekli yaptırımların uygulandığını ve gerekli adımların atıldığını belirtti.

Yaptırımlar ve Cezalar

Denetimler sonucunda görevini usulüne uygun yerine getirmeyen yapı denetim firmalarına 85,5 milyon lira, laboratuvarlara ise 11,5 milyon lira olmak üzere toplam 97 milyon lira ceza kesildiği bilgisi paylaşıldı. Ayrıca, söz konusu firmalara 3 bin 165 kez yeni iş almaktan men cezası uygulandığı açıklandı.

Bakan Özhaseki, Türkiye’nin geleceği için sağlam ve güvenli şehirlerin inşası için titizlikle çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir