Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Brittney Griner, WNBA Dönüşünde İstiklal Marşı Duymanın Duygularını Açıklıyor

Brittney Griner, WNBA Dönüşünde İstiklal Marşı Duymanın Duygularını Açıklıyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Brittney Griner Cuma günü ilk WNBA maçında forma giydi. Merkür geçen yılın büyük bölümünde bir Rus hapishanesinde tutulduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’ne döndüğünden beri. Kıdemli forvet sağlam bir performans sergilese de, onun için en önemli olay ihbardan önce gelmiş olabilir.

Griner, hazırlık maçından önce milli marşı duyduğunda, Rusya’daki deneyiminden önce hissetmediği birçok duygu hissettiğini açıkladı.

CNN aracılığıyla konuşan Griner, “Milli marşı duymak kesinlikle farklıydı” dedi. “Sanki olimpiyatlara gittiğinizde, orada oturuyorsunuz, boynunuza altın takılacaksınız, bayraklar dalgalanıyor ve marş çalıyor, sadece farklı vuruyor. … Bugün burada olmak … çok şey ifade ediyor.”

Griner, bir havaalanında kenevir yağı taşıdığı iddiasıyla 10 ay tutuklu kaldıktan sonra Aralık ayında bir Rus hapishanesinden serbest bırakıldı. Onu Amerika Birleşik Devletleri’ne geri götürmek için bir mahkum takasının parçası olmadan önce dokuz yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Griner, 2022 WNBA sezonunun tamamını kaçırdı. Artık denizaşırı ülkelerde oynamayacağını söylese de, daha önce iki kez yaptığı gibi Olimpiyat takımının bir parçası olmaya devam edecek.

Mercury’ye karşı normal sezonu açması planlanıyor. Kıvılcımlar Cuma gecesi Los Angeles’ta.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir