Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Beyaz Saray, borç görüşmelerinde çalışma gereklilikleri konusunda Cumhuriyetçilere vuruyor

Beyaz Saray, borç görüşmelerinde çalışma gereklilikleri konusunda Cumhuriyetçilere vuruyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Bates, “Başkan Biden ve Demokratlar Meclisi bu acımasız ve anlamsız değiş tokuşa karşı duruyor” diye ekledi.

Çalışma gereklilikleri, devam eden görüşmelerde önemli bir anlaşmazlık noktası olmuştur. Cumhuriyetçiler, onları düşük gelirli ailelere yardım eden programlara – özellikle her ikisi de zaten bir tür çalışma gereksinimi içeren SNAP ve Muhtaç Aileler için Geçici Yardım programlarına – eklemeye çalışıyor. Ancak, Medicaid’e yeni çalışma gereksinimleri katmanları eklemeye yönelik önceki çabalardan geri adım atmış görünüyorlar.

Cuma günü erken saatlerde, Meclis Başkanı Kevin McCarthy’nin müzakerelerdeki temsilcisi Temsilci Garret Graves (R-La.), Cumhuriyetçilerin bir anlaşmada çalışma gereksinimlerine ihtiyacı olduğunu söyledi. Bir muhabir tarafından GOP’un bu konuda geri adım atıp atmayacağı sorulduğunda “Hayır,” dedi.

Kongre milletvekilleri ve Beyaz Saray’ın borç müzakerelerine hafta sonu boyunca devam etmesi bekleniyordu. Ancak Cuma gecesi Hazine Bakanı Janet Yellen Kongre’ye varsayılan son tarihin önceki tahminden dört gün sonra 5 Haziran olduğunu gösteren yeni bir tahmin gönderdiğinde her iki taraf da biraz rahatladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir