Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. YFYİ Demo Day’inde sahne alan 19 girişim

YFYİ Demo Day’inde sahne alan 19 girişim

admin admin - - 9 dk okuma süresi
0

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından 16’ıncısı gerçekleştirilen YFYİ Hızlandırma Programı‘nın Demo Day’i bugün online olarak gerçekleşti. Edindiğimiz bilgilere göre YFYİ Hızlandırma Programı bu yıl Estonya Merkezli hızlandırma merkezi olan ve girişimcilere erken aşama yatırım fonu sağlayan StartupWise Guys ile birlikte gerçekleştirildi. 

2020 yılında 16. yılını kutlayan “Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ)” hızlandırma programı, temelde teknoloji tabanlı girişimciliği yaygınlaştırmayı ve desteklemeyi amaçlıyor. YFYİ Hızlandırma Programı’nın 16 boyunca 7 binin üzerinde proje değerlendirdiğini ve 3 milyon doların üzerinde girişim sermayesi sağladığını da ekleyelim. YFYİ Hızlandırma Programı’nın 2020 Demo Day’inde ise 19 girişim sahne aldı. 

YFYİ Demo Day’inde sahne alan girişimler

Bionova: Bionova gıda endüstrisinde açığa çıkan gıda atıklarının katma değer ürünlere dönüştürülmesini sağlamaktadır. Özellikle ithal edilen ve ulaşımı zor olan enzim, ve yenilenebilir enerji olarak kullanımı yaygınlaşan biyoetanol üretimini gerçekleştirmektedir. Gıda endüstrisinin atık yönetimini kolaylaştırmayı ve bu atıkların çevresel etkilerini azaltmayı hedefler.

Breathall: Breathall, solunum yolu rahatsızlığına sahip kişilerin günlük olarak ihtiyaç duyduğu göğüs fizyoterapisinin hasta yakınları tarafından her seansta doğru ve etkili şekilde uygulanmasına olanak sağlayan akıllı bir fizyoterapi yeleğidir. Ayrıca entegre mobil uygulama aracılığı ile seansların anlaşılır ve pratik olmasını sağlar.

Case Future: Kişiselleştirilmiş eğitim uygulamasıdır. Mentor ağı ve geniş içerik kapasitesi ile sürdürülebilir bir yapıda eğitim sistemi sunar.

Castera: Castera; 3 boyutlu yazıcı teknolojisini kullanarak hastaya-özel ürettiği medikal ürünler ile; hastaya daha konforlu iyileşme süreci sağlarken, günlük ihtiyaçlarını giderebilmelerinin yanı sıra iş, eğitim, spor ve sosyal hayatlarına kısa sürede dönmelerini sağlamaktadır.

Favor: Favor, restoranlarda, kafelerde ve marketlerde sırf tüketilmediği için çöpe dökülen ürünlerin normalden daha uygun fiyatlar ile tüketiciye sunulduğu, pazar yeri iş modeline sahip bir mobil uygulamadır. Gıda israfını önlemenin yanında, işletmelere son kullanma tarihi yaklaşmış ürünler özelinde stok ve fiyat optimizasyonu hizmetleri de sunmaktadır.

HED: Ürün, arka planda egzersiz sağlayan ve fizyoterapistlerin gözlemlemesi için veri platformu oluşturan özel bir oyun denetleyicisidir. Üst ekstremitede uygulanması beklenen egzersiz programlarına katkı sağlamak için oyun aktivitesi ile hastaların daha fazla egzersiz yapmasını amaçlar. Benzer ürünlerden farklı olarak, market oyunlarıyla etkileşime geçebilen ürün hastanın istediğini oyunu oynayarak egzersizi sürdürmesini sağlamaktadır.

Hetes: Hetes e-ticarette giyim, kozmetik ve ev tekstili ürünlerinin gün içerisinde mağazadan eve teslimatını yapmayı tüm satış kaynaklarını e- ticarette kullanmak isteyen firma kanallarına entegre olarak gerçekleştiren yeni nesil e-ticaret lojistik hizmetidir.

HiFace: HiFace, bireylerin yüz şekillerini AR ile tespit ederek kullanıcıların kendilerine özgü stilleri tavsiye eder. HiFace ile AR teknolojileri kullanarak en uygun ürünü deneme fırsatı veriyoruz. Bu şekilde, çevrimiçi satın alımlarınızda ürünü denemek, hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Dijital dönüşümle, Dene-Al yöntemini kozmetik, gözlük ve aksesuar ürünleri satan e- ticaret sitelerine entegre ediyoruz.

iyiMakina: iyiMakina, ikinci el iş makinası satış süreçlerini açık artırma kavramı üzerinden optimize edip taraflar için hızlı, adil, güvenilir ve verimli sonuç yaratan bir online pazaryeri platformudur.

Magfi: Magfi, ortak ilgi alanına sahip kişileri sosyal medya uygulamalarındaki gruplarda bir araya getiren kullanıcı odaklı bir platformdur. Ayrıca firmaların reklamlarını sosyal medya uygulamalarındaki gruplar vasıtasıyla milyonlarca insana ucuz, etkili ve kalıcı şekilde pazarlayabilmesini sağlayan dünyadaki ilk çözümdür. İşletme ve içerik üreticileri için aylık ve tek seferli mikro ödemelerle içerik üretmelerine Pazaryeri olarak aracılık etmektedir.

Noticy: Noticy; su, enerji ve para tasarrufu yapmayı sağlayan akıllı cihazlar geliştiren bir projedir. Çocukların bilinçli bireyler olarak yetişmesine katkı sağlarken, kullanıcılarına sağlıklı bir duş deneyimi vaat eder. Geliştirilen ürünler sayesinde su kullanım süresi, sıcaklığını ve miktarı anlık olarak takip edilebilir.

Oculera: Oculera, sanal gerçeklik teknolojisi ile göz sağlığı hizmetlerini bir araya getiren bir dijital sağlık girişimidir. 50 yıldır hantal ve maliyetli makinelerle yapılan görme alanı, görme keskinliği gibi rutin testler, artık 500 gramlık gözlüğün takıldığı her yerde uygulanabilir hale geliyor. Kayıpsız performans, taşınabilirlik ve tam hasta uyumu sağlanırken satın alma maliyeti beşte birine düşürülüyor. CE ve FDA onaylı Oculera ürünleri B2B ve SaaS iş modeli ile global pazarda sağlık kurumlarına ulaştırılıyor.

OPTIO: OPTIO, konut tasarımı süreçleri için geliştirilmiş, kullanıcının arazisine göre, seçecek olduğu mimari tasarımları optimize ederek kullanıcı isteklerini karşılayan çözümler üreten, nihayetinde sadece dakikalar içerisinde inşaat firmalarına BIM modeli, CAD çizimler ve metraj dosyaları oluşturan, yapay zekâ temelli bir tasarım otomasyon ve optimizasyon aracıdır.

Porion: Porion Biyoteknoloji, çölyak hastaları için her türlü besinin içerisindeki gluteni dakikalar içerisinde ve çok hassas miktarlarda (ppm) ölçebilen, cepte taşınabilir ve şarj edilebilir bir cihaz üretmektedir.

solarVis: solarVis, güneş enerjisi santrali kurulumu yapan firmalar için müşteri kazanımı, 3B güneş projesi tasarımı, fizibilite analizi, müşteri ilişkileri yönetimi, kurum kaynak yönetimi ve enerji izlemeyi birleştiren bir uçtan uca yazılım çözümüdür.

Sweephy: Sweephy gelebilecek farklı kaynak ve formattaki verilere (finans verileri, transaction verileri, kullanıcı kaydı verileri vb.) otonom temizleme ve düzenleme hizmeti sunan on-premise yazılım modelidir. 

Vivente: Vivente, diyabete bağlı göz hastalıklarının erken teşhisi için yapay zeka çözümleri üretiyor. Bu amaçla retinayı görüntüleyen bir kamera ve yapay zeka tabanlı hastalık analiz yazılımları geliştiriyor.

WeeKiddo: WeeKiddo okul öncesi dönemdeki çocuklar için interaktif, sosyal ve güvenli eğitim platformu. WeeKiddo 5P ve Montessori ile zenginleştirilmiş ve oyunlaştırılmış bir uygulamadır.

Yolla: Yolla, son km dağıtımı süreci için modifiye ettiği elektrikli araçları ve kendi geliştirdiği yazılımı kullanarak maliyetleri ve süreçleri optimize eden, doğaya aşık, son kilometre teslimat çözümüdür. Yolla, kargo ve kendi lojistik ağı olan e-ticaret firmalarına yazılım ve operasyon hizmeti olmak üzere iki farklı modelde hizmet sunmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir