Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Türk muhalefet lideri Rusya’yı seçimler öncesinde komplo ve derin sahtekarlıklar yaymakla suçluyor – POLITICO

Türk muhalefet lideri Rusya’yı seçimler öncesinde komplo ve derin sahtekarlıklar yaymakla suçluyor – POLITICO

admin admin - - 1 dk okuma süresi
0

Cumhurbaşkanı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın yerini almayı uman Türk muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Rusya’yı bu hafta sonu yapılacak seçimler öncesinde komplolar ve derin sahtekarlıklar yaymakla suçladı.

Kılıçdaroğlu, “Değerli Rus dostları” Twitter’da yazdı Perşembe günü.

Daha fazla ayrıntı vermeden, “Dün bu ülkede ortaya çıkan montajların, komploların, derin sahtekarlıkların ve kasetlerin arkasında sizsiniz” dedi. 15 Mayıs’tan sonra dostluğumuzu istiyorsanız elinizi Türk devletinin üzerinden çekin. Biz yine de işbirliğinden ve dostluktan yanayız.”

Yorumlar, bir başka muhalefet adayı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı yarışından çekildiğini açıklamasından saatler sonra geldi.

“Yarıştan çekiliyorum. İnce, düzenlediği basın toplantısında, “Bunu vatanım için yapıyorum” dedi. Perşembe günü erken saatlerde, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İnce’yi gösterdiği iddia edilen bir seks kasetinin sosyal medyada ortaya çıkması üzerine soruşturma başlattığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, 20 yıllık iktidarının en çetin yeniden seçim mücadelesiyle karşı karşıya kalan Erdoğan’ın önünde sandık başına gidiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir