Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Süper Lig ve 1. Lig Yayın Hakları beIN Sports’ta Kaldı

Süper Lig ve 1. Lig Yayın Hakları beIN Sports’ta Kaldı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

beIN Sports, Üç Yıllık Yayın Haklarını 160 Milyon Euro’ya Kazandı

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Süper Lig ve 1. Lig Müsabakaları Yayın Hakları’nın üç yıl süreyle devrine ilişkin ihale süreci sona erdi. İhaleye beIN Sports ve Saran Medya katıldı.

beIN Sports Teklifi Artırarak İhaleyi Kazandı

beIN Sports, ilk teklifi olan 120 milyon Euro’yu 160 milyon Euro’ya çıkararak ihaleyi kazanan taraf oldu. Saran Medya’nın teklifinin yıllık 142 milyon Euro olduğu öğrenildi.

İlk İhale Düşük Bulunduğu İçin İptal Edilmişti

29 Şubat’ta gerçekleştirilen ilk ihalede önerilen rakamlar düşük bulunduğu için iptal edilmişti. Saran Medya, yeni teklifini yıllık 150 milyon Euro olarak sunsa da ihale beIN Sports’un lehine sonuçlandı.

TFF, yayın hakları için beIN Sports’tan yıllık 185 milyon Euro talep etmiş, ancak bu teklif kabul görmemişti. Saran Medya ise ödemeleri kademeli yapma isteğiyle 150 milyon Euro teklif etmişti.

Yapılan görüşmeler sonucunda beIN Sports, yayın haklarını 160 milyon Euro’ya devralırken, yayın ihale komisyonu tarafından bu teklif kabul edildi. Ön sözleşme imzalanmış olup, hukuki süreç tamamlanıncaya kadar beklenileceği açıklandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir