Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Microsoft, çalışmayı durduran Surface Pro X kameralarını düzeltir

Microsoft, çalışmayı durduran Surface Pro X kameralarını düzeltir

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Microsoft, geçen hafta cihazdaki kameraların çalışmayı durdurmasının ardından Surface Pro X tabletler için geçici bir düzeltme yayınladı. Surface Pro X dahil bazı Arm tabanlı cihazlardaki kameralarla ilgili sorunlar, 23 Mayıs’ta sahiplerinin yerleşik web kameralarını Zoom ve Microsoft Teams gibi uygulamalarda kullanamadıklarını bildirmesiyle başladı.

Microsoft’tan Cuma günü geç saatlerde yayınlanan bir destek notunda “Microsoft, etkilenen çoğu Windows cihazında bu sorunu azaltmak için kritik bir sorun giderici dağıtıyor” ifadesi yer alıyor. “Bu geçici çözüm, kameranın bazı özelliklerini devre dışı bırakabilir veya görüntü kalitesini düşürebilir, ancak sorun cihaz üreticisi tarafından güncellenmiş bir kamera sürücüsüyle çözülene kadar kameranın çalışmasına izin vermelidir.”

Qualcomm’un bu belirli cihazlar için kamera sürücüsü hatalı görünüyor ve sistem tarihi 23 Mayıs 2023’e ulaştıktan sonra kameranın çalışmayı reddetmesine neden oluyor. Surface Pro X sahipleri geçen hafta sistem tarihini 22 Mayıs’a geri alabileceklerini keşfettiler ve kamera hemen tekrar çalışmaya başladı. Microsoft’a göre, güncellenmiş bir sürücü piyasaya sürüldüğünde “tam kamera işlevselliği” geri yüklenecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir