Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. İzmir’de Robotik Yöntemle Başarılı Ameliyat

İzmir’de Robotik Yöntemle Başarılı Ameliyat

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Elazığlı Eslem Taş, Robotik Ameliyatla Sağlığına Kavuştu

Elazığ’ın Maden ilçesinde yaşayan Eslem Taş, yaklaşık 6 ay önce nefes darlığı ve kalp çarpıntısı yaşaması sonucu ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Yapılan muayene ve tetkiklerde Taş’ın göğüs boşluğunda kitle olduğu tespit edildi.

İzmir’e Nakil Yapıldı

Aile, kızlarının durumu için İzmir’e geldi ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çocuk cerrahisi uzmanı Doç. Dr. Zafer Dökümcü tarafından muayene edildi.

Robotik Yöntemle Kapalı Ameliyat

Kitlenin akciğere ve kalbe giden damarlara yakın olması nedeniyle Dökümcü, robotik yöntemlerle kapalı ameliyat kararı aldı. 3 saat süren ameliyat sonucunda Taş’ın göğsündeki kitle başarıyla çıkarıldı.

Doç. Dr. Dökümcü’den Açıklama

Ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Dökümcü, kitleyi çıkarmak için robotik cerrahi yöntemi kullandıklarını belirterek, “Hastamız gayet iyi” dedi. Kitle, hastanın sol göğsünün 3’te 2’lik kısmını kaplamaktaydı.

Doç. Dr. Dökümcü, ameliyatın kritik olduğunu vurgulayarak, “Kitle 8-9 santim çapında oldukça büyük ve sertti. Yarım kiloya yakın bir kitleydi. Hastamız şu an gayet iyi durumda” açıklamasında bulundu.

Mutlu Son

Eslem Taş’ın annesi Esra Taş, kızını kaybetme korkusu yaşadığını ancak şimdi sağlıklı olduğu için mutlu olduğunu dile getirdi. Eslem Taş ise büyüyünce öğretmen ya da polis olmak istediğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir