Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Fransa’da Dang Humması Vakaları Artıyor: Paris Olimpiyatları Endişe Yaratıyor

Fransa’da Dang Humması Vakaları Artıyor: Paris Olimpiyatları Endişe Yaratıyor

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Fransa’da Dang Humması Vakalarında Rekor Düzeyde Artış

Fransa’nın başkenti Paris’te 2024 Olimpiyatları öncesi dang humması vakalarında endişe verici bir artış yaşanıyor. Sağlık Genel Müdürlüğü Direktörü Dr. Gregory Emery, 1 Ocak’tan bu yana 1679 dang humması vakasının görüldüğünü ve geçen seneye kıyasla vakalarda rekor düzeyde artış olduğunu açıkladı.

Fransa Yetkilileri Alarm Veriyor

Fransa Kamu Sağlığı Genel Müdürü Dr. Caroline Semaille, dang humması vakalarının Güney Amerika ve Fransa’nın Karayipler’deki topraklarından gelen yolcularda arttığını belirtti. Semaille, dang humması salgınının bu bölgelerde daha önce görülmemiş düzeyde olduğunu ve hastalığın Fransa’yı doğrudan etkileyebileceğini vurguladı.

2024 Paris Olimpiyatları ve Dang Humması

Fransa’da yapılacak olan 2024 Paris Olimpiyatları’nın 26 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olması, virüs vakalarının artabileceği endişelerine neden oluyor.

Dang Humması Nedir?

Tropikal ve subtropikal bölgelerde görülen dang humması virüsü, sivrisinekler aracılığıyla insanlara bulaşıyor. Hastalık genellikle hafif ateşe yol açarken, bazı vakalarda ölümcül olabilmektedir. Vakalar genellikle yağış dönemleri olarak bilinen haziran, eylül, aralık ve mart aylarında artış göstermektedir.

Bilim İnsanları Uyarıyor

Yüksek sıcaklık ve uzun süren yağışların sivrisineklerin artmasına sebep olduğunu vurgulayan bilim insanları, sivrisinek türünün su birikintilerinde larva oluşturması nedeniyle özellikle sanayi bölgelerinde çöp birikintilerinin düzenli ilaçlanması gerektiğini belirtiyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir