Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Esnaf iki desteği birden alacak

Esnaf iki desteği birden alacak

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Koronavirüs nedeniyle zor günler geçiren esnafa can suyu olabilmesi için 3 ay boyunca 1.000 liralık hibe (gelir kaybı desteği) ve 750 liraya kadar kira desteği olmak üzere toplamda 5 milyar liralık ödeme yapılacağı açıklanmıştı. Toplam 1 milyon 239 bin esnafa verilecek hibe ile kira desteğinden, şartların sağlanması halinde aynı anda yararlanılabilecek.

Başvuruyu kaçırmayın!

Destek için başvuru 30 Aralık 2020’de başlamıştı, 8 Ocak 2021 Cuma günü sona erecek. Yalnızca e-Devlet (turkiye.gov.tr) üzerinden yapılabilen başvurular, TC kimlik numarasının son hanesine göre alınıyor. TC kimlik numarasının son hanesi, ‘0’, ‘2’ ve ‘4’ olanlar, başvurularını geçen süre içinde tamamladı. ‘6’ olan vatandaşlar 2 Ocak 2021 Cumartesi (bugün), ‘8’ olanlar 3 Ocak 2021 Pazar (yarın) ve 4-8 Ocak 2021 tarihleri arasında da tüm vatandaşlar başvurabilecek.

Ödemeler ne zaman?

Ödemeler ocak, şubat ve mart aylarında olmak üzere üç eşit tutarda yapılacak. Desteklerin ödeneceği tarihlere ilişkin duyurulara ‘ticaret.gov.tr’ adresinden ulaşılabilecek. Hibe desteğinden; taksi, dolmuş ve servis işletmecisi, pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın ve erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş ve düğün salonu işletmecisi gibi küçük esnaf faydalanacak. Kira yardımını da ‘basit usüle tabi’ bulunan ve işyeri kirada olan esnaf alacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir