Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Elon Musk sahibi olduğu Tesla ile ilgili bazı uyarılarda bulundu

Elon Musk sahibi olduğu Tesla ile ilgili bazı uyarılarda bulundu

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Bu durumun temel nedeni ise insanların artık elektrikli otomobillere geçiş yapması. Aslında durumu şu şekilde özetlemek mümkün. Pek çok ülke 2040 ya da 2050 yılı itibariyle içten yanmalı motorlara sahip otomobilleri yasaklayacak. Dolayısıyla yollar çevreye hiç bir zararı olmayan elektrikli otomobillere emanet edilecek.

Hal böyle olunca da pek çok otomobil üreticisi rotasını yavaş yavaş elektrikli motorlara döndürmeye başladı. Müşteriler de tercihini elektrikli otomobillerden yana kullanmaya başlayınca ilk tercihleri yılların tecrübesi Tesla oldu.

Peki Tesla gerçekten güvenilir bir marka mı? Hali hazırda insanların Tesla’ya fazlaca ilgi göstermesi üretim bandının kalabalıklaşmasına ve bazı hataların ortaya çıkmasına zemin hazırladı.

Son raporlara göre yoğun ilgi gören Tesla 3 modelinde bazı boya sıkıntıları mevcut. Bu konuya değinen Musk, sebebin üretim bandının sıkışmasından (yoğunluktan) kaynaklandığını belirtti.

Ayrıca Tesla’nın sahibi müşterileri, daha üretilmemiş bir Tesla’yı almamaları konusunda da uyardı. Başka bir değişle Musk, ön sipariş verip bizi sıkıştırmayın, biz ürettikçe satın alın demeye getirdi.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir