Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Besi Yemi Nereden Alınır?

Besi Yemi Nereden Alınır?

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Besi yemi buzağılar için ikinci aydan başlayarak, on ikinci aya kadar kullanım sağlanması gereken bir besi türüdür. Uzmanlarında en çok besi yemlerinin tercih edilmesini savunması da alıcılar için oldukça önemli bir ayrıntıdır. Ürün içeriğinde her zaman en kaliteli içerikleri bulundurması da silajlık yem olarak en iyi olma özelliğini taşımasını sağlar.

Buzağılar için hem enerji vermesi hem de gelişimlerindeki kondüsyonları için oldukça önemli bir yem çeşididir. Besi yemi satışı her zaman Türkiye’de en çok alımı yapılan hayvan yemleri arasındadır. Mısır silajı firması da her zaman müşterilerin seçim yaptığı firmalar arasında ilk sırada yer alır.

Besi Yemi Yararları Nelerdir?

Ürün performansında buzağılar için oldukça kaliteli bir içeriğe sahiptir. Vitamin ve protein oranı yüksek olan ürün, hayvanlar için de oldukça yüksek enerjili besinlerdir. İkinci aydan sonra verilmesi gereken besi yemi, buzağıların dişleri çıktıktan sonra çiğneme kapasitesini de arttırmaları için tanecikli olarak satışı yapılır. İçinde konsantre yemlerde bulundurarak en iyi kaynağı tek üründen sağlaması da önemlidir.

Silolama aşamalarından sonra uzun süre işlenen ürünlerin hayvanlarda sindirimi sağlanabilmesi için büyük parçacıklı ürünler içerisinde bulundurmaz. Kuru yem oranı konsantresi yapılırken %55 i geçmemesi gerekir. Ürün hayvanların, asidoz ve timpani gibi hastalıklara yakalanmasını engeller. Merak edilen ürünler için, mısır silajı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir