Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Vakıf üniversitelerinin yıllık brüt gelirlerini harcama oranı artırıldı

Vakıf üniversitelerinin yıllık brüt gelirlerini harcama oranı artırıldı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Vakıf üniversitelerinin yıllık brüt gelirlerini harcama oranı artırıldı. Buna göre, vakıf üniversitelerinin yıllık brüt gelirlerini harcama oranı dörtte üç olarak yeniden belirlendi.

Vakıf üniversitelerinin yıllık brüt gelirlerini harcama oranı üçte ikiden dörtte üçe yükseltildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığının hazırladığı “Vakıflara Vergi Muafiyeti Tanınması Hakkında Genel Tebliğ (seri No: 1)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, daha önce üçte iki olarak uygulanan vakıf üniversitelerinin yıllık brüt gelirlerini harcama oranı dörtte üç olarak yeniden belirlendi.

CUMHURBAŞKANI VERGİ MUAFİYETİ TANIYABİLİYOR

AA’nın aktardığına göre bu kapsamda, “söz konusu üniversitelerin fiziki, teknik ve sosyokültürel imkanlarının geliştirilmesine yönelik yapılacak harcamalar, üniversitede görevli eğitim görevlileri ile üniversite öğrencilerine yapılacak harcamalar üniversite faaliyetinin devam ettirilmesi ve desteklenmesine uygun” harcama kabul edilecek.

Vakıflara, vergi muafiyeti Cumhurbaşkanı’nca tanınabilecek.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir