Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Son of Michigan Legend, Duyarsız Sosyal Medya Etkinliği Üzerindeki Tepkiler Ortasında İşe Alındıktan Günler Sonra İstifa Etti

Son of Michigan Legend, Duyarsız Sosyal Medya Etkinliği Üzerindeki Tepkiler Ortasında İşe Alındıktan Günler Sonra İstifa Etti

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Michigan Atletizm Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Glenn “Shemy” Schembechler’i işe alan futbol direktör yardımcısının program tarafından işe alımının duyurulmasından birkaç gün sonra görevinden istifa ettiğini açıkladı.

“Bu öğleden sonra geçerli olmak üzere, Shemy Schembechler Michigan Football’daki görevinden istifa etti. Sosyal medyada, topluluğumuzdaki bireyler için endişe ve acıya neden olan bazı yorumların ve beğenilerin farkındayız. Michigan Atletizm Direktörü Warde tarafından imzalanan açıklamada, “Michigan Athletics, koçlarımızın, personelimizin ve öğrenci sporcularımızın hoş karşılandığı ve Üniversitenin ve Atletizm Departmanının çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık taahhüdünü tam olarak desteklediğimiz bir yere tamamen kendini adamıştır” dedi. Manuel ve futbol koçu Jim Harbaugh.

Schembechler’in istifası, Twitter hesabının ırkçı tweetleri “beğendiği”nin görülmesinin ardından geldi. Hesabın önceki “beğenileri” kaldırdığı bildirildi, ancak o zamandan beri devre dışı bırakıldı.

Shemy, 1969’dan 89’a kadar koçluk yapan ve 13 Big Ten şampiyonluğu kazanan efsanevi eski Wolverines koçu Bo Schembechler’in oğludur. Shemy daha önce 1993’te program için mezun asistanı olarak çalışmıştı. En son NFL’s Raiders için keşif olarak çalıştı ve Çarşamba günü programa geri döndüğünü duyurmuştu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir