Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kesici Takımlar

Kesici Takımlar

admin admin - - 4 dk okuma süresi
0

Talaşlı imalat işlemlerinin en vazgeçilmez parametrelerinden birisi ise kesici takım aletleridir. Günlük hayatta en yaygın üretim aşamalarından birisi olan talaşlı imalat işlemi, butün bir parçaya kesici yardımlar ile şekil verme yöntemidir. Günümüz koşullarında talaşlı imalatın yanı sıra yaygın olarak döküm enjeksiyon ile üretim ve eklemeli üretim gibi yöntemler de yer alır. Kesici takımlar genellikle bütün parçaya şekil vermen için talaşın kesilerek uzak olmasını sağlayan alettir. Aynı zamanda tornalama ve frezeleme işleminde tercih edilirler. Kesici takımlar için Tempo Kesici Takımlar sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Tornalama Nedir?

Tornalama yönteminde kanal açma, delik delme ve yüzey işlem gibi operasyonlar yer alır. Her operasyon sırasında farklılık gösteren kesici takımlarda genelde değiştirilen uçlar kullanılır. freze takımları gibi alın ve yüzey işleme işinde genelde ISO standartlarında üretimi yapılan ve kodlanan İngilizce de insert olarak bilinen uçlar tercih edilir. Bu uçlar daha çok kater denilen tutuculara farklı yöntemler sayesinde bağlanarak torna tezgâhına bağlanıyor. İçerisinde bulunan çeşitli uçlar ve farklı boyuttaki kraterler, işlem kolaylığı oluşmasını sağlar.

Faklı markaların çok farklı çeşitte ürettiği uç ve katerler bulunur. Bunların seçilebilmesi genellikle işlenecek olan malzemeye, yapılacak olan operasyona ve kullanılacak olan tezgâha bağlı olarak değişkenlik gösterir. Delik delme, kanal açma ve diş çekme gibi yöntemler içinde en çok özelleştirilmiş uç ve tutucular olarak torna takımları gibi aletler tercih edilip kullanılır. Bu gibi kesici aletlerden faydalanmak isterseniz, Tempo Kesici Takımlar sitesinden alabilirsiniz. İşlerin hızlı şekilde ilerlemesini sağlayan bu tür sistemler, önemli katkılar meydana getirerek farklı boyutlarda kullanıcılara sunulur. Bu sayede yapılacak olan işlemlerin kolaylıkla tamamlanması mümkün olur.

Yapılan İşlemlerin Önemi

Kesici takımlarla yapılacak olan delik delme ve kanal açma, özellikle alana şekil verme hususunda önemli bir konudur. Bu tür malzemelerin dayanıklı ve kaliteli yapıda olmadı önemlidir. Süreç içerisinde ürün dayanıklılığı ve sağlamlığı, işlerin doğru şekilde yürümesinde önemli faktörlerden birisidir. Eşyalar üzerindeki kanal açma ve delik delme işlemleri, normal şartlarda saatlerce uğraşılarak yerine getirilir. Bu tür takım aletleri sayesinde belirli çaplarda ve doğru yöntemlerde istenilen boyutta delik açma başarılı şekilde tamamlanır.

Tornalama, uç ve kraterler yardımıyla şekil verme, delik delme ya da kanal açma gibi amaçlarla kullanılır. Özellikle bu tür ürünler desen ortaya çıkarma ve yapım aşamasındaki tezgahların belirli bir şekil alması için kullanılır. Oldukça başarılı bir yapım olmakla birlikte, boyutlarındaki farklılıklar neticesinde önemli katkılar ortaya çıkar. Bu hususta hem işgücünden kazanmak hem de süreci kolaylıkla idare etmek adına doğru ve güvenilir bir yardım alabilirsiniz. Bu durumla birlikte rahatlıkla kanal açma ya da gerekli yerlerde uygun boyutlu delik delme gibi durumlar başarılı şekilde tamamlanır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir