Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İlker Aydilek Türkiye Şampiyonluğundan Dünya Şampiyonluğuna Koşuyor

İlker Aydilek Türkiye Şampiyonluğundan Dünya Şampiyonluğuna Koşuyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Ülkemizde paten sporu alanındaki eksikliği gideren İlker Aydilek 13.10.1994 İzmir’de doğdu. Yetenekli patenci henüz 7 yaşında iken futbol ve güreş sporlarıyla uğraşmaya başladı. Bir süre bu sporlarla ilgilendikten sonra 10 yaşına geldiğinde ‘hayatımın anlamı’ dediği akrobasi paten sporuyla tanıştı. Bu dönemden sonra 3 yıl boyunca kendisini bu spor dalında profesyonel hale getirecek şekilde çalışmalar yaptı. İlker Aydilek, başarılı karakteri ve yetenekli kişiliği ile Türkiye’nin 81 ilinde markaların yüzü olarak paten gösterilerinde bulundu.

İlker Aydilek’in başarılı hayatında katılmış olduğu yarışmaların da büyük yeri bulunuyor.  2016 yılında katılmış olduğu Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında paten dalında Türkiye’de yüzde 91 oy alarak en yakın rakibine 5 puanlık bir fark attı. Bu tarihten sonra ise Antalya’daki tüm otellerde sahneye çıkarak paten gösterilerinde bulundu. Bu tarihte aynı zamanda önemli şirketlerin, ModayıTıkla ve Martin Valen markalarının marka yüzü olarak tanındı. Halen aktif gösteriler yapan Aydilek, Antalya’da çalışmalarına devam ediyor. Ülkemizde kaykay sporunu genç nesle sevdirmek için birçok kaykay pisti açılmasına vesile olan İlker Aydilek, gençlerin bu alanda başarılı olmasını istiyor.

İlker Aydilek, patendeki başarısıyla dünyadaki sayılı paten yıldızları tarafından da gösterileri paylaşılan bir star haline geldi. Otellerde yapmış olduğu gösteriler ile kendini sürekli yenileyen genç yıldız yurt dışında yapılacak paten şampiyonalarında da ülkemizi başarıyla temsil etme yolunda hızla ilerliyor.

 İlker Aydilek Instagram Hesabı:

https://www.instagram.com/ilkeraydilekk/

Videoları:

https://www.instagram.com/p/BGEeulsmR_a/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/p/BbunXj6HFog/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/reel/CTfeUBLjON2/

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir