Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Göztepe ve Karşıyaka’dan Dostluk Çağrısı…

Göztepe ve Karşıyaka’dan Dostluk Çağrısı…

admin admin - - 6 dk okuma süresi
0

Yaşanan deprem felaketinin ardından tüm ülkede seferberlik ilan edildi. Deprem bölgesinde yaşanan felaketten mağdur olan vatandaşlar için birçok kurum ve kuruluş tarafından yardım kampanyaları düzenlendi. Bunun dışında spor kulüpleri tarafından da çok sayıda yardım kampanyaları düzenlendi. Avrupa konferans Ligi’nde mücadele veren temsilcimiz Trabzonspor tarafından Basel ile oynayacakları Avrupa Kupası maçının gelirinin depremzedelere bağışlanacağı açıklanmıştır. Aynı zamanda maç için temsili hatıra biletlerinin de basıldığı ifade edilmişti. Yine aynı amaç için basılan bu biletlerden Beşiktaş 1903 adet satın alırken Fenerbahçe 1000 adet, Galatasaray 1000 adet hatıra bileti satın aldı.

 

4 büyük kulüp arasında dostluk rüzgarlarının estiği deprem seferberliği tüm ülkede memnuniyet yaratırken Bu konuda bir dostluk haberi de İzmir’in ezeli rakipleri Göztepe ve Karşıyaka tarafından geldi. Göztepe ve Karşıyaka’dan dostluk çağrısı yapılarak iki takım arasında oynanacak değer bir mücadelenin gelirlerinin depremzedeler için bağışlanacağı açıklandı. Ayrıca her iki takım tarafından maç hasılatının dışında daha fazla yardım yapılabilmesi adına hatıra bileti satışı gerçekleştirildi.

 

Depremzedeler İçin Hatıra Bilet Satışı Tam Gaz Devam Ediyor…

 

Göztepe ve Karşıyaka takımları arasında oynanacak derbi mücadelesi öncesinde depremzedeler için hatıra bilet satışı tam gaz devam ediyor. Her iki takım tarafından yapılan duyurunun ardından hatıra bilet satışlarına yoğun ilgi gösterildi. Iki gözüyle İzmir takımının oynayacağı maç için basılan hatıra biletlerine bu iki takımın taraftarları dışında da farklı kulüplerin taraftarları ilgi gösterdi. Göztepe ve Karşıyaka arasında oynanacak derbi mücadelesi için satışı gerçekleştirilen hatıra biletlerine yaklaşık 50 kişinin satın alma gerçekleştirdiği öğrenildiği nokta açıklanan son rakama göre hatıra bilet satın alan kişiler toplandı 46.358 bilet aldı. Maçın oynanacağı güne kadar bu rakamın 50.000 satış rakamının üzerine çıkması bekleniyor. joybet

 

Uzun yıllardan beri sürekli kavga ve şiddet olayları ile anılan iki takım arasındaki oynanacak müsabakanın deprem sonrasında yaşanan kenetlenme ile birlikte dostluk havasında geçmesi için tüm hazırlıklar devam ediyor. Yıllardır iki takım arasındaki yaşanan ezeli rekabet nedeniyle istenmeyen görüntülerin oluştuğu bir ortam yerine uzun bir süre sonra dostluk içerisinde bir mücadelenin hem sahada hem de tribünlerde yaşanması bekleniyor. Satışa çıkarılan hatıra biletleri ile depremden zarar gören kişilere yardım edilmesinin yanı sıra iki kulüp arasındaki dostluğun da güçlenmesi ve camiaların birbirleriyle kenetlenmesi açısından önemi oldukça büyük.

 

Göztepe Ve Karşıyaka Tarafından Düzenlenen Hatıra Bilet Kampanyası 26 Şubat’a Kadar Devam Edecek

 

Göztepe ve Karşıyaka tarafından düzenlenen hatıra bilir kampanyasında satılan biletler 50.000 sınırına dayandı. Asrın felaketinin yaralarını sarmak amacıyla düzenlenen bu kampanyada Göztepe ve Karşıyaka tarafından düzenlenen hatıra bilet kampanyası 26 Şubat’a kadar devam edecek. Deprem seferberliği için çorbada tuzum olsun diyerek küçük bir miktar olsa da yardımda bulunmak isteyenler hatıra biletlerini 26 Şubat akşamı saat 20’ye kadar satın alabilecek. Dev İzmir derbisi için satışa çıkarılan temsili biletlerin sayısı 45.000 üzerine çıkarak beklentileri karşıladı.

 

Bu biletlerin satışı hakkında açıklama yapan Göztepe Kulübü 6 Şubat tarihinde meydana gelen ve Cumhuriyet tarihinin en büyük felaketi olarak kabul edilen Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin yaralarını sarmak için hatıra bilet satışlarının gerçekleştirildiğini ve bu kapsamda #TekTribünTekYürek hatıra bileti kampanyasının devam ettiği belirtildi. Ayrıca kampanya başladığı günden itibaren bugüne kadar toplamda 46.358 biletin satışının gerçekleştirildiği açıklandı. Göztepe Kulübü yapmış olduğu bu açıklamada her iki efsane İzmir kulübünün vicdanlarda rekor kırmak amacıyla bu kampanyaya katkı sağlamak istediğini ve iki takımın taraftarları ile birlikte tüm spor severlerin buna katkıda bulunmak için hatıra biletleri satın alabileceği ifadeleri kullanıldı. Passollig resmi internet sitesi üzerinden satışa çıkarılan hatıra biletleri 50 TL fiyat ile satılıyor. Passolig kart zorunluluğu olmadan herkesin satın alabileceği bu hatıra biletlerin satışı 26 Şubat Pazar akşamı saat 20’ye kadar devam edecek.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir