Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Evidea, yıl sonuna kadar 30 fiziksel mağazaya ulaşmayı hedefliyor

Evidea, yıl sonuna kadar 30 fiziksel mağazaya ulaşmayı hedefliyor

admin admin - - 3 dk okuma süresi
0

Ülkemizin ev için alışveriş odaklı online alışveriş platformlarından biri olan Evidea, güncel verilerini bizlerle paylaştı. Online alışverişin yanı sıra fiziksel mağazaları ile de büyümesine devam eden Evidea‘nın şu an için 8 ilde 17 mağazası bulunuyor. 

Evidea mağazalarının ortalama büyüklüğünün 1.500 m2 olduğunu da ekleyelim. Uygun lokasyonlar bulunduğunda şehirde saha ziyareti ve detaylı araştırmalar yaparak açacağı mağazanın konumuna karar veren Evidea, alışveriş merkezlerinde yeni mağazalar açmaya devam edecek.

Edindiğimiz bilgilere göre önümüzdeki 5 yıl içinde 110 fiziksel mağazaya ulaşmayı hedefleyen Evidea, 2021 yılı sonunda 30 mağazaya ulaşmayı da planlıyor. Son 1 yıl içinde çalışan sayısını yüzde 67 oranında büyüten şirket, 2020 yılında tüm kanallardaki müşteri yoğunluğunu ise iki katına çıkardı.

Evidea, mutfak, ev tekstili, ev dekorasyon, tamamlayıcı mobilya, aydınlatma, banyo, elektrikli ev aletleri, evyaşam olmak üzere toplam 8 ana kategoride ürünler sunuyor. Pandemi döneminde en çok mutfak, ev-yaşam ve tamamlayıcı mobilya kategorilerine ilgi olduğunu da ekleyelim.

Pandemi ile birlikte platformda gerçekleşen online alışveriş oranını da artıran Evidea, bu sayede mağazalarının kapalı olduğu dönemde yaşanan satış kaybını hızlı bir şekilde geri kazandı. Konuyla ilgili Evidea Genel Müdürü Kazım Mavuş’un açıklaması ise önemli: “Pandeminin etkileri her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de şiddetli şekilde hissedildi. Aldığımız tedbirlerle bu zorlu süreçte de faaliyetlerimize kesintisiz devam ediyoruz. Evidea mağazalarındaki sağlıklı ve konforlu alışveriş deneyiminin yanı sıra güçlü e-ticaret altyapımız ile müşterilerimizin alışveriş ihtiyaçlarına cevap verebiliyoruz. Güçlü dijital altyapısı olan ve müşterilerine güven veren firmalar bu süreçten güçlenerek çıktı. İnsanların evlerinde vakit geçirmesi ev-yaşam alanı ürünlerine ilgiyi arttırdı. Online alışveriş rakamlarımızın salgın öncesi dönemin üzerine çıkması ile mağazalarımızın kapalı olduğu dönemde yaşanan satış kaybını hızlı bir şekilde geri kazandık. Güçlü altyapımız ve stoklu iş modelimiz sayesinde pandemi sürecinde müşterilerimize hızlı ve sorunsuz alışveriş sunmayı başardık. Kargo hizmeti aldığımız iş ortaklarımızla işbirliği içinde çalışıp müşteri memnuniyetsizliğine neden olacak her türlü durumu ortadan kaldırmaya çalıştık.”

Evidea’nın bu süreçte üst yönetim kadrosunu yeni isimler ile güçlendirdiğini da paylaşalım. Kısa süre önce Evidea’nın Pazarlama Direktörlüğü görevine Selçuk Kaya, E-ticaret Direktörlüğü görevine ise Ayşe Gedikli getirildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir