Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konuşmasından Öne Çıkan Başlıklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konuşmasından Öne Çıkan Başlıklar

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 3 dk okuma süresi
0

1. Turizmde Başarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizm gelirinin yüzde 17 arttığını ve 57 milyon turistin ülkeye geldiğini belirtti. Oluşan olumsuz kampanyalara rağmen, Türkiye turizmde tarihi başarılara imza atmıştır.

2. İnsanlı Uzay Misyonu

Türkiye’nin insanlı uzay misyonunu başarıyla tamamladığını vurgulayan Erdoğan, Türk Hava Kuvvetleri’nin yetiştirdiği seçkin pilotlardan Alper Gezeravcı’nın görevini tamamlayarak ülkeye döndüğünü söyledi. Ayrıca, ikinci astronotun da yakında uzaya gönderileceğini duyurdu.

3. Ekonomiye Güven

Ülkenin risk primindeki düşüşün sürdüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde ekonomi programının enflasyon başta olmak üzere diğer alanlarda pozitif etkilerini göreceğimizi ifade etti.

4. F-16 Kararı

Amerika Birleşik Devletleri ile yürütülen F-16 talabimizin olumlu sonuçlandığını belirten Erdoğan, ülkemize yönelik kısıtlamaların kaldırılmasıyla Türk Savunma Sanayii’nin daha hızlı yol alacağını söyledi.

5. Terörle Mücadele

Türkiye’nin terörü kaynağında yok etme stratejisiyle bölücü terör örgütünü dar bir alana hapsettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınırlarımızın dışında da terörün olmadığı, barışın hüküm sürdüğü bir bölge bırakacaklarını ifade etti.

6. Diyanet Camiası

Diyanet camiasının sadece din hizmetlerinde değil, Asım’ın neslinin yetiştirilmesinde de önemli sorumluluklar üstlendiğini belirten Erdoğan, Diyanet Akademisi’nin hizmete girmesiyle eğitim imkanlarının genişlediğini ve din görevlilerinin ilim, irşad, tebliğ ve temsil görevlerini en güzel şekilde yerine getireceklerine inandığını söyledi.

7. Depremzede Kardeşlerimiz

Depremzede kardeşlerimizi en kısa sürede güvenli, huzurlu ve dayanıklı yuvalarına kavuşturma çalışmalarının devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, hedeflerinin yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim etmek olduğunu ifade etti. Ayrıca, deprem bölgesinde istihdamı ve üretimi canlandıracak projelerin devreye alındığını söyledi.

8. Güven ve İstikrar İklimi

Türkiye’nin güven ve istikrar iklimini bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini vurgulayan Erdoğan, Türkiye’nin artık siyasi, ekonomik ve askeri olarak bambaşka bir ligin oyuncusu olduğunu ifade etti. Türkiye’nin yaşadığı sıkıntıların üstesinden gelebilecek güce sahip olduğunu belirtti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir