Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Beyaz Saray, RFK Jr. tarafından dile getirilen antisemitik Covid komplo teorisini “aşağılık” olarak nitelendiriyor

Beyaz Saray, RFK Jr. tarafından dile getirilen antisemitik Covid komplo teorisini “aşağılık” olarak nitelendiriyor

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Kennedy var Twitter’da kendini savundu, New York Post’un yorumlarıyla ilgili ilk haberine itiraz ederek, yalnızca başkalarının araştırmalarını aktardığı konusunda ısrar etti ve virüsün “Yahudileri korumak için” yapıldığını söylediğini inkar etti. Ancak video ortaya çıktıktan sonra, sözleri Demokrat Parti genelinde ve hatta kendi ailesinin üyeleri tarafından kınanmasına neden oldu.

“Kardeşimin geçen hafta Covid’in etnik hedefleme için tasarlandığına dair içler acısı ve asılsız sözlerini ŞİDDETLE kınıyorum.” Twitter’da Kennedy’nin kız kardeşi Kerry yazdı.

Jean-Pierre, yönetimin kampanya konularını ele alma kabiliyeti üzerindeki yasal kısıtlamaları gerekçe göstererek Kennedy ile doğrudan görüşmeyi reddetti. Ancak Kennedy’nin sözlerinin virüsle ilgili ırkçı teorileri cesaretlendirmek anlamına geldiği konusunda uyardı.

Jean-Pierre, “Bu tür şeyler söylenerek ortaya çıkan ırkçı ve Yahudi karşıtı komplo teorilerini düşünürseniz, bu yurttaşlarımıza yönelik bir saldırıdır” dedi. “Ve bu nedenle, bu iddiaları daha geniş bir şekilde duyduğumuzda esasen konuşmamız önemlidir.”

Jean-Pierre ayrıca Amerikan Yahudi Komitesi’nin Kennedy’nin iddialarını “son derece saldırgan” olarak nitelendiren ve “tarih boyunca en iğrenç antisemitik komplo teorilerinden bazılarını” yansıtan bir bildirisine de atıfta bulundu.

“Bu, bu başkanın ve tüm bu yönetimin karşı çıkacağı bir şey” diye ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir