Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Google Dokümanlar artık otomatik olarak satır numaraları ekleyebilir

Google Dokümanlar artık otomatik olarak satır numaraları ekleyebilir

admin admin - - 1 dk okuma süresi
0

Google Dokümanlar artık dokümanlara satır numaraları eklemenize izin veriyor. Bu özellikle, Google her satıra otomatik olarak numaralar atayabilir ve ardından bu numaraları tüm belgeyi, bir sayfayı veya belirli bir bölümü kapsayacak şekilde yapılandırabilirsiniz.

Satır numaraları genellikle hukuk uzmanları tarafından bir belgenin belirli parçalarına işaret etmeyi kolaylaştırmak için kullanılır. Dokümanlar’da satır numaralarını etkinleştirmek için şu adrese giderek belgenizin disk belleği moduna ayarlandığından emin olun: Dosya > Sayfa yapısı ve seçmek Sayfalar. Daha sonra şu adrese gidebilirsiniz: Araçlar > Satır numaraları > Satır numaralarını göster numaralı satırları eklemek için Google, sayıların basılı belgelerde de görüneceğini söylüyor.

Bu güncelleme, kullanıcıları üçüncü taraf uzantıları yükleme veya yalnızca Dokümanlar’a satır numaraları eklemek için tablolar oluşturma zahmetinden kurtarmalıdır. Microsoft Word ayrıca bir süredir numaralı satırları da desteklemektedir, bu nedenle Google’ın gemiye binme zamanı gelmiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir