Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Nvidia CEO’su Jensen Huang, Servetinde Yükselirken Elon Musk Risk Altında

Nvidia CEO’su Jensen Huang, Servetinde Yükselirken Elon Musk Risk Altında

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Nvidia’nın Başarısı

Nvidia‘nın son çeyrekte beklentilerin üzerinde kâr açıklamasıyla CEO’su Jensen Huang, dünyanın en zengin 20 kişisinden biri olma yolunda ilerliyor. Şirketin geliri yapay zeka alanındaki büyüme ile hızla yükseldi. Üst üste dördüncü çeyrekte artan kazançlar, satışlardaki 5 katlık artış ve vergi sonrası kârdaki rekor seviye, beklenenin üzerine çıkmasını sağladı. Bu başarı, Nvidia’yı Apple ve Microsoft’tan sonra en değerli üçüncü teknoloji şirketi haline getirdi.

Jensen Huang’ın Yükselişi

Nvidia’nın değerinin 2 milyar doları aşarak Apple ve Microsoft’u geride bırakması, CEO Jensen Huang’ın servetinin hızla yükselmesine sebep oldu. 61 yaşındaki Huang, şu anda 70 milyar dolarlık bir servete sahip ve Bloomberg Milyarderler Endeksi’nde dünyanın en büyük 20 milyarderi arasına girmenin eşiğinde bulunuyor.

Elon Musk’un Zorlukları

Elon Musk ise Tesla’nın değerindeki düşüş, reklamverenlerin kaçışı gibi sorunlarla karşı karşıya. Tesla hisseleri yıl başından bu yana %23 düşerken, Çinli BYD’ye en büyük elektrikli araç üreticisi unvanını kaptırdı. Musk’ın kişisel serveti de Tesla hisselerindeki düşüşle birlikte 21 milyar dolar azaldı.

Ayrıca, Musk’ın 55 milyar dolarlık maaş paketinin iptal edilmesi ve reklam harcamalarındaki düşüş, servetindeki gerilemeyi hızlandırdı. Tüm bu sorunlar, Musk’ın dünyanın en zengin insanı unvanını riske atabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir