Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. MEB Yönetmeliğinde Yenilikler Elektronik Ortamda Yayımlandı

MEB Yönetmeliğinde Yenilikler Elektronik Ortamda Yayımlandı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Öğrenciler İçin Kolaylık Sağlanıyor

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni düzenleme ile öğrencilerin pansiyonlara kayıtlarını uzaktan başvuru yöntemiyle elektronik ortamda yapabilmelerine olanak sağlandı.

Parasız Yatılılık Şartları Yeniden Belirlendi

Parasız yatılılık başvurularına ilişkin şartlar, yatılılık hizmetlerinin yaygınlaştırılmasını sağlayacak şekilde yeniden düzenlendi. Mesleki eğitim merkezi öğrencilerine de kolaylık sağlandı. Mesleki eğitim merkezlerine devam eden öğrenciler kapsamına alınarak, pansiyonlarda barındırılmaları ve bursluluk sınavına başvurabilmeleri imkanı getirildi.

Özel Okul Öğrencileri ve Boş Kontenjanlar

Boş kalan kontenjanlara özel okul öğrencilerinin de yerleştirilebileceği belirtildi. Yatılılık ve bursluluk işlemlerinin daha planlı ve sağlıklı yürütülmesi amacıyla, pansiyonlarda boş kalan kontenjanlara özel okul öğrencilerinin yerleştirilmesiyle ilgili usul belirlendi. Aynı zamanda kapasitenin daha etkin bir şekilde kullanılması için düzenlemeler yapıldı.

Devam-Devamsızlık ve Tatil Dönemleri

Yatılı öğrencilerin pansiyonlardaki devam-devamsızlıkları hüküm altına alındı. Ayrıca tatil dönemlerinde pansiyonlarda verilen hizmetin kapsamının genişletilmesi ve ara tatil uygulamasının madde metnine eklenmesine yönelik düzenlemeler yapıldı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir