Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kolajen Nedir?

Kolajen Nedir?

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Genellikle cilt sağlığı ile anılan kolajen, daha çok vücut için oldukça gerekli ve önemli bir protein ürünüdür. witader vücut bütünlüğünü korumak için ve bağ dokusunu güçlü bir hale getirmek için kullanılır. Birçok temel işleve sahip olan bu protein türü en çok kemik, eklem, kas ve tendonlar da yer alır. Cildin orta tabaka bölümüne sahip ve epidermisin alt kısmında yer alır. Dermis tabakasının hemen hemen %80’lik bölümü kolajenden oluşur. Witader sitesinden bu konuda daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Çevresel faktörler ve yaşlanma durumu, vücutta kolajen oranının zaman içinde azalmasına neden olur. Ciltteki elastikiyetini yok etmesine yol açar. Bu durumda oluşan kırışıklık, kuruluk ve cilt lekeleri en çok karşılaşılan kolajen eksikliği belirtileridir. Bu sorunun geciktirilmesi için bir uzman kontrolü sayesinde düzenli bir şekilde kolajen takviyesi alınması şart olabilir. İnternet sitesi üzerinde araştırma yaptığınızda https://www.witader.com/ adresi bu konuda karşınıza ilk çıkacak sitelerden biridir.

Kolajen Tipleri Nelerdir?

Kolajenin hemen hemen 16 farklı türü bulunur. Kolajenin vücutta bulunan %90’ı tip 1,2,3,5 ve tip 10’dan meydana gelir. 2 ve 4. dokuları bir yerde tutan aynı zamanda cilde elastikiyet vermesini sağlayan tip 1 kolajen, vücutta en çok yer alan witader kolajen türü olarak bilinir. Tip 2 kolajen de daha çok kıkırdak ve bağ dokularının meydana gelmesi için faydalı olur. Cilde esneklik bir görünüm kazandıran tip 3 kolajen, damar oluşumu için etkilidir. Bu konuda Witader sitesinden alışveriş yapabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir