Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Eskikaraağaç’ta Leylek Yaren’in Yavruları

Eskikaraağaç’ta Leylek Yaren’in Yavruları

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 1 dk okuma süresi
0

Yaren’in 4 Yavrusundan 2’si Yaşamını Yitirdi

Eskikaraağaç’a yıllardır göç mevsiminde gelen ve “dostluk hikayesi” ile tanınan “Leylekçi” Adem Yılmaz’ın misafiri olan Yaren, bu yıl 13’üncü kez yuvasına döndü. Ancak Yaren’in 4 yavrusundan ikisi, yumurtadan çıktıktan kısa bir süre sonra hayatlarını kaybetti.

Tedavi Altına Alınan Yavru Leyleğin Durumu

Diğer yavrulardan biri, yuvada zayıf düştüğü fark edilerek Karacabey Belediyesi ekiplerince alınarak tedavi altına alındı. Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğü Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülen yavru leyleğin, enfeksiyon nedeniyle bir süre tedavi göreceği öğrenildi.

İklim Değişikliğinin Etkileri

Doğa ve yaban hayatı fotoğrafçısı Alper Tüydeş, Türkiye ve Avrupa’da leylek yuvalarında yaşanan sorunlara dikkat çekti. Tüydeş, iklim değişikliğinin etkileriyle ilgili olarak, ani hava değişimlerinin, orantısız yağışların ve diğer faktörlerin leylekleri olumsuz etkilediğini vurguladı.

“Yaren” ve eşinin daha önce 6 yavru büyüttüğünü belirten Tüydeş, tedavi altına alınan yavrunun durumunu yakından takip ettiklerini ve veterinerlerle sürekli iletişim halinde olduklarını ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir