Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5.  DİŞ TELİ FİYATLARI

 DİŞ TELİ FİYATLARI

admin admin - - 4 dk okuma süresi
0

 

Diş sağlığı her birey için önem taşıyan bir konudur. Bu nedenle özen gösterilmesi gereken bir bakım ister. Düzenli diş fırçalama ve senede en az 2 kez doktor kontrolü önem taşıyan konular arasındadır.

Diş teli fiyatları 2021 yılı itibariyle kur artışı nedeniyle değişmiş olsa da sağlık açısından büyük önem taşıyan ürünlerdir. Dişler zaman içinde çarpma düşme veya genellikle doğuştan oluşabilecek yamukluk ve çarpık görünümlere sahip olabilir. Ayrıca yeni dişlerin çıkması ile birlikte de sorun oluşturabilir. Bu gibi durumlar için doktorunuz ile karar vererek diş teli kullanarak dişlerinizin düzene girmesini sağlayabilirsiniz. En çok kullanılmakta olan diş telleri arasında metal diş teli çok bilinen şeklidir. Diş teli fiyatları 2021 yılında tek çene ve çift çene olarak fiyat değişkenliği gösterebiliyor. Metal diş teli fiyatı; 2000TL ile 4000TL arasındadır.

            Diş Sağlığı İçin Kullanılması Gereken Diş Telleri

Diş telleri genel olarak dört bölümde incelenir. Bu bölümlerin ikincisi sayılan görünmez diş teli fiyatı 8000TL ile 15.000TL arasındadır. Tabii bu fiyatlar diş yapısına göre değişkenlik gösterdiği gibi aynı zamanda da tek çene ve çift çene arasında da fiyat değişikliği gösterebilir. Diş teli fiyatları 2021 yılıyla birlikte çarpık şekilde var olan dişleriniz ağız yapınızı hatta damaklarınızı da bozabileceği için kullanılması şarttır. Damak bozulması durumunda ise yeni diş ve damak ta yaptırmanız gerekir. Durum bu hale gelirse çok daha fazla maliyetli olabilir. Bu nedenle yolun başındayken doğru tercih ile diş sağlığına kavuşabilirsiniz. Şeffaf diş teli estetik açıdan en olumlu sonuç veren diş tellerinden biri olup fiyat ortalaması 6000TL ile 10000TL arasındadır.

Eğer diş eksikliğiniz var ise bu noktada implant yaptırmak diş teli taktırmanıza tamamen engel değildir. İmplant fiyatları diğer tedavilere göre biraz daha pahalıdır.

 

            Çıkarılıp Takılabilen Şeffaf Plak

Diş telleri arasında son dönemde en çok rağbet gören şeffaf plak oldukça popüler olmasını yemek yeme esnasında veya tercihe bağlı çıkarılıp takılabilmesinden kaynaklıdır. Fiyat ortalaması 5000TL ile 8000TL arasındadır. Maliyeti yüksek olmuş olsa da kullanım yönü açısından aralarındaki en rahat diş teli seçeneği sayılmaktadır. Yemek yeme sonrasında dişlerinizi fırçalayıp temiz bir şekilde kullanmanın artısı tedavinizde daha hızlı olumlu sonucu almanıza vesiledir. Bu nedenle tercih edebileceğiniz seçenekler arasında ilk sırada düşünmeniz gerekiyor. Sonuçta dişlerinizin düzelmesi ile ağız sağlığınıza yeniden kavuşma durumunuz önem taşıyor. Bu nedenle ertelemeniz doğru olmayacaktır.

Diş teli tedavisi sonrası diş beyazlatma işlemi yapılması gerekir. Bu aşama diş beyazlatma fiyatları yazımıza da göz atabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir