Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Cornet Programı Türkiye’de KOBİ’leri Destekliyor

Cornet Programı Türkiye’de KOBİ’leri Destekliyor

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Cornet Programı Nedir?

Cornet (Kolektif Araştırma Ağı) programı, 2005 yılında başlatılan uluslararası bir işbirliği platformudur. Program, farklı ülkelerden KOBİ’ler ve araştırma kuruluşlarının kolektif projeler geliştirmesini desteklemek amacıyla ortak araştırma projelerini desteklemektedir.

Cornet Programı Hedefleri

Programın amacı, özellikle KOBİ’lerin inovasyon kapasitelerini artırmak ve rekabet güçlerini desteklemektir.

Cornet Programı Ortakları

Programın ortakları arasında Türkiye, Avusturya, Belçika, Brezilya, Çekya, Almanya, Japonya, Hollanda, Polonya, Peru, İsviçre ve Tayvan‘daki ilgili kurum veya kuruluşlar yer almaktadır. Türkiye’deki ortağı ise TÜBİTAK tarafından temsil edilmektedir.

Cornet Programı Çağrısı

Cornet’in Türkiye’deki 38. çağrısı 27 Haziran’da açıldı ve 25 Eylül’e kadar devam edecek. Değerlendirme sonuçları Nisan 2025’te proje sahiplerine bildirilecek ve projelerin finansmanı Mayıs 2025’te gerçekleştirilecektir.

Cornet Programı Başvuru Şartları

Başvurular uluslararası ve ulusal düzeyde yapılmalıdır. Türkiye’de KOBİ’lerle yerleşik yükseköğretim kurumları, eğitim ve araştırma hastaneleri, kamu kurum ve kuruluşları başvurularını UIDB PBS adresinden gerçekleştirebilirler. Başvuruların ulusal kurallara uygun olması önemlidir.

Cornet Programı Proje Koşulları

Bir proje kapsamında TÜBİTAK’tan talep edilen katkı kurum hissesi ve proje teşvik ikramiyesi proje başına 180 bin avroyu aşmamalıdır. Yürütücü kuruluş başına ise 100 bin avroyu geçmemelidir. Ayrıca başvurulan projelerin süresi 24 ayı aşmamalıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir