Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye’den Bilim Kadınları İçin Destek Programı

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye’den Bilim Kadınları İçin Destek Programı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Bilim Kadınları İçin Programına Başvurular Devam Ediyor

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve L’Oréal Türkiye iş birliğiyle bu yıl 22. kez düzenlenecek olan “Bilim Kadınları İçin” programına başvuru süreci 1 Haziran’a kadar devam ediyor. Program, genç ve yetenekli bilim kadınlarını desteklemeyi amaçlıyor.

200 Bin TL Değerinde Proje Desteği Sağlanacak

Program kapsamında, ilham veren çalışmalarıyla bilimin gelişmesine katkı sağlayan genç ve yetenekli 40 yaş altı 4 bilim kadınına, bilimsel araştırmalarında kullanmak üzere 200 bin TL değerinde proje desteği sağlanacak. Bu destekle bilim kadınlarının çalışmaları daha da görünür hale gelecek.

L’Oréal Türkiye Ülke Genel Müdürü’nden Açıklama

L’Oréal Türkiye Ülke Genel Müdürü Sinem Sandıkçı Gökçen, program hakkında şu bilgileri paylaştı: “Bilim Kadınları İçin projemiz ile Türkiye’de bilim kadınlarına sadece son 10 yılda yaklaşık 4 milyon TL’lik destek sağladık. Program, genç bilim kadınlarını teşvik ederek toplumsal cinsiyet eşitliğine de katkı sağlıyor.”

Bilim Kadınları İçin Programın Önemi

Program, toplumdaki önyargıların değişmesine ve kız çocuklarının bilimsel çalışmalara teşvik edilmesine katkıda bulunuyor. 21 yılda 150’ye yakın ülkeden 4000’den fazla genç kadın bilim kadınına ödül verilen program, bilimsel alanda dönüşüm sağlarken yeni ufuklar açıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir