Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. ‘Unabomber’ Ted Kaczynski’nin kendini öldürdüğü bildirildi

‘Unabomber’ Ted Kaczynski’nin kendini öldürdüğü bildirildi

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Associated Press’e, konuyu bilen dört kişinin Associated Press’e verdiği demeçte, üç kişinin ölümüne ve 23 kişinin yaralanmasına yol açan 17 yıllık bir bombalama kampanyasını yürüten “Unabomber” olarak bilinen Ted Kaczynski intihar ederek öldü.

81 yaşındaki ve ileri evre kanser hastası olan Kaczynski, Cumartesi günü sabah 12:30 sıralarında Kuzey Karolina, Butner’daki Federal Tıp Merkezi’ndeki hücresinde tepkisiz bulundu.

İnsanlar AP’ye, acil müdahale ekiplerinin CPR uyguladığını ve Cumartesi sabahı daha sonra öldüğünün açıklandığı bir hastaneye nakledilmeden önce onu hayata döndürdüğünü söyledi.

Halkın Kaczynski’nin ölümünü alenen tartışma yetkisi yoktu ve isminin açıklanmaması koşuluyla AP ile görüştü.

Kaczynski’nin ölümü, federal Hapishaneler Bürosu’nun, 2019’da yine bir federal hapishanede intihar ederek ölen varlıklı finansçı Jeffrey Epstein’ın ölümünün ardından son birkaç yılda artan bir incelemeyle karşı karşıya kalmasıyla geldi.

Kaczynski, Mayıs 1998’den bu yana Florence, Colorado’daki federal Supermax hapishanesinde tutuluyor ve ülke çapındaki üniversiteleri tedirgin eden bir terör kampanyası nedeniyle dört müebbet artı 30 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 1978 ve 1995 yılları arasında 16 bombalama gerçekleştirdiğini ve kurbanlarının birçoğunu kalıcı olarak sakatladığını itiraf etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir