Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Twitter, ‘taklitçi’ Konular uygulaması nedeniyle Meta’yı dava edebileceği konusunda uyardı

Twitter, ‘taklitçi’ Konular uygulaması nedeniyle Meta’yı dava edebileceği konusunda uyardı

admin admin - - 2 dk okuma süresi
0

Twitter tarafından alınan bir mektuba göre, yeni Threads uygulamasıyla ilgili endişeleri nedeniyle Meta’yı dava etmekle tehdit ediyor. Trafik ışıkları. Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e hitaben yazılan mektupta Twitter avukatı Alex Spiro, Meta’nın Twitter’ın ticari sırlarını ve fikri mülkiyetini Threads oluşturmak için kullandığını savunuyor.

Ancak Twitter’a göre, bu eski çalışanların birçoğunun hâlâ Twitter’ın ticari sırlarına ve diğer gizli bilgilerine erişimi var. Twitter, Meta’nın bundan yararlandığını ve bu çalışanları “hem eyalet hem de federal yasayı ihlal eden” bir “taklitçi” uygulama geliştirmekle görevlendirdiğini iddia ediyor.

Sonuç olarak Twitter, “hem hukuk yolları hem de ihtiyati tedbir” şeklinde yasal işlem tehdidinde bulunuyor. Ayrıca, “Meta’nın herhangi bir Twitter ticari sırrını veya diğer yüksek düzeyde gizli bilgileri kullanmayı durdurmak için acil adımlar atmasını talep ediyor” ve Meta’nın Twitter verilerini taramasına veya kazımasına da izin verilmediğini söylüyor.

Meta, Twitter’ın mektubuna Threads’teki bir gönderiyle yanıt verdi ve iletişim direktörü Andy Stone, “Threads mühendislik ekibindeki hiç kimse eski bir Twitter çalışanı değil – bu bir şey değil.” Meta bu konuda pek endişeli görünmüyor ve bunun nedeni Twitter’ın yasal işlem tehdidinde bulunmaktan o kadar da çekingen olmaması olabilir. Mayıs ayında Twitter, Microsoft’u bazı ürünleriyle entegrasyon yoluyla şirketin API’sini kötüye kullanmakla suçladı.

6 Temmuz 16:15 ET Güncellemesi: Elon Musk’tan bir yanıt eklemek için güncellendi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir