Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. TÜRKİYE’NİN SİNEMA DÜNYASINDAN ÖNEMLİ BİR GELİŞME: TİM SHOW CENTER DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ’NE TESLİM EDİLDİ

TÜRKİYE’NİN SİNEMA DÜNYASINDAN ÖNEMLİ BİR GELİŞME: TİM SHOW CENTER DARÜŞŞAFAKA CEMİYETİ’NE TESLİM EDİLDİ

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Darüşşafaka Cemiyeti’ne Teslim Edilen TİM Show Center

Türk sinemasının usta ismi Türker İnanoğlu’nun vefatının ardından, Mülkiyeti Darüşşafaka’ya ait olan TİM Show Center’ın yönetim kurulu başkanı olduğu Türker İnanoğlu Müzik ve Gösteri Merkezi, Darüşşafaka Cemiyeti’ne teslim edildi.

İmza Törenine Kimler Katıldı?

Vefat eden Türker İnanoğlu’nun mirasçıları Gülşen Bubikoğlu, İlker İnanoğlu, Zeynep İnanoğlu, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Başkan Vekili Erman Süsler, sayman üye Eşref Biryıldız, baş hukuk müşaviri Dr. İnci Ercan ile Mega AŞ yöneticileri, düzenlenen imza töreninde bir araya geldi.

Darüşşafaka Cemiyeti’ne Teslim Edilme Süreci

Oğuz Güleç, imza töreninde yaptığı konuşmada, 2004 yılında yapılan sözleşme gereği TİM Show Center’ın işletmesini üstlenen Türker İnanoğlu’nun, burayı kısa sürede İstanbul’un kültür ve sanat merkezi haline getirdiğini vurguladı. Güleç, Türker İnanoğlu’nun ve mirasçılarının Darüşşafaka Cemiyeti’ne olan desteklerini ve bağlılıklarını takdirle belirtti.

Güleç ayrıca, yapılan anlaşma doğrultusunda tesisin, içindeki tüm sistem ve demirbaşlarıyla birlikte Darüşşafaka Cemiyeti’ne teslim edildiğini ifade etti.

Gelecekte Tesis Nasıl Değerlendirilecek?

Güleç, bundan sonraki süreçte TİM Show Center’ın nasıl değerlendirileceğinin Darüşşafaka Cemiyeti Yönetimi’nin vereceği karara bağlı olduğunu belirtti. Artık Darüşşafaka Cemiyeti’nin yönetiminde olan gösteri merkezinin, kültür ve sanat hayatına katkıda bulunmaya devam edeceği öngörülüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir